"כוח לסטודנטים יהודים להתמודד"

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון 'לב העולם' מגיב להחלטה האמריקנית נגד ה-BDS. "צעד שמוריד את המסכות מתומכי החרם"

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ט

עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רום
צילום: מרים צחי

החלטת משרד החינוך האמריקני להגדיר את היהדות מעתה כ'קבוצה אתנית' ולא רק כדת, כפי שהייתה מוגדרת עד עתה, ממשיכה להכות גלים.

משמעות ההחלטה היא שלעם היהודי הזכות להגדרה עצמית ומתוך כך כל פעולה ששוללת את זכות קיומה של מדינת ישראל שוללת את זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית ותיחשב כאנטישמית.

התוצאה הנגזרת מכך היא איסור על כל סוג של פעילות מחאה מצד ארגוני חרם כנגד קיומה של ישראל בקמפוסים ובאוניברסיטאות ברחבי ארה"ב. פעילות זאת תוגדר מעתה כאנטישמיות.

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון 'לב העולם' הנאבק בחרם העולמי, אומר כי מדובר בהחלטה חכמה. "משרד החינוך האמריקני הצביע על עובדה פשוטה: עם ישראל הוא עם בפני עצמו. לא רק דת, אלא גם לאום וגם ארץ".

"הצעד הזה מוריד את המסיכות מאותם תומכי חרם ופעילי BDS בקמפוסים ברחבי ארה"ב ויוכיח שמטרתו של ה-BDS היא אחת: ניסיון לקעקע כל זכות היסטורית שלנו על הארץ הזו, וניסיון לחסל את המהלך של שיבת עם ישראל לארצו. יהודה ושומרון הם רק התירוץ – הם רוצים להחליש את אחיזתנו בכל מרחבי הארץ", מוסיף רום.

ארגון 'לב העולם' שולח מידי חודש אלפי חבילות עם מוצרים מיו"ש לאלפי אזרחים תומכי ישראל בלמעלה מ- 43 מדינות ברחבי העולם, ועורך סיורים לקבוצות מבקרים רבות מחו"ל, ביניהם גם סטודנטים רבים, שחווים את גלי השנאה כלפי מדינת ישראל מקרב אותם ארגונים.

"מהיכרותי עם סטודנטים מארה"ב, הארגונים האנטי ישראליים פועלים בקמפוסים באגרסיביות ומבטאים את השנאה שלהם לישראל גם כנגד הסטודנטים היהודים, שנאלצים לסבול את התופעות האנטישמיות כדי שיוכלו ללמוד", אומר עו"ד רום ומציין, "אני מקווה שהמהלך הזה ייתן להם כוח להתמודד עם התופעות הללו, ולהשמיע ביתר שאת את האמת ללא חשש".