פייגלין
פייגלין צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות וממובילי המאבק נגד הסכם אוסלו, דוחה את דבריו של שר הפנים אריה דרעי לפיהם הוא לא תמך באוסלו ונמנע בהצבעה רק בהוראת הרב עובדיה יוסף זצ''ל.

בפתח השיחה עימו מזכיר פייגלין כי "לפני הסכמי אוסלו הקמתי את 'זו ארצנו' והובלתי את המאבק נגד ההסכמים הללו, כולל כל ההפגנות וחסימות הכבישים. הדברים הללו מעוררים שאט נפש. מצד אחד אני שמח שכולם מנסים להתנער היום מהאחריות להסכמים הללו ומצד שני רואים היום איך התקשורת מתעלמת בתאריך הזה מהזוועה שאסון אוסלו הביא עלינו.

"רשתות טלוויזיה גדולות בישראל קבעו איתי מראש ראיונות לציון 25 שנה להסכמי אוסלו וכל הראיונות התבטלו כנראה בהוראה מגבוה, כמו שהם ידעו לייצר אג'נדה הם יודעים היום להשכיח את ההיסטוריה".

לדברי פייגלין, "השר דרעי וגם הרב עובדיה יוסף זצ"ל תולים לאחר שנים את תמיכתם באוסלו אחד בשני וזה מגוחך. דרעי היה שר בממשלה והיה המוציא והמביא בבית הרב, אם הוא היה רוצה להתנגד להסכמים הללו הוא היה יכול לעשות זאת, גם הרב עובדיה עם כל הכבוד, שמצוטט שדרעי הוליך אותו שולל גם הוא יכל להבין כמו כל ילד מכפר חב"ד שיצא להפגין נגד ההסכמים, שמדובר באסון, מה ששוב מוכיח שלא כל מנהיג תורני גדול הוא בהכרח איש ביטחון גדול".

פייגלין קורא לכל המתנערים היום מהסכמי אוסלו לעשות חשבון נפש, "הכתובת של אוסלו היתה על הקיר, היתה כאן זוועה של מתן חלקים מלב ליבה של ארץ ישראל לארגון טרור. כל מי שתמך בהסכמים הללו צריך לעשות חשבון נפש ולא רק אנשים בש"ס אלא גם רבנים בציונות הדתית שתמכו בשתיקה בהסכמים הללו וזה כולל עוד אנשים מהימין שהתפכחו במהלך השנים".