לפעמים לעקוף זה עניין של חיים ומוות
לפעמים לעקוף זה עניין של חיים ומוותצילום: iStock

האם אי פעם נתקעתם מאחורי משאית בזמן נסיעה?

הסיוט של כל נהג הנוסע בכביש עם נתיב אחד לכל צד, הוא להיתקע מאחורי משאית גדולה ואיטית. האפשרויות העומדות בפני הנהג הן או להמשיך בנסיעה איטית המזדחלת מאחורי המשאית שיכולה להימשך שעות, או לסכן את עצמו ואת חיי הנוסעים ולעקוף. אבל, עם ההמצאה החדשה של סמסונג ייתכן שכל זה עתיד להפוך להיסטוריה.

הרעיון של סמסונג הוא פשוט וגאוני. כל שסמסונג עשו היה להתקין מצלמה קטנה על גבי השמשה הקדמית של המשאית, כך שהיא תצלם את כל הכביש שממולה. המצלמה מחוברת (באופן אלחוטי) למסך ענק הממוקם באחורי המשאית, המקרין לכל הנוסעים מאחור את הכביש שלפני המשאית. במידה ואתם רוצים לעקוף את המשאית, כבר אין צורך לנסוע כל פעם לצידי הדרך ולבדוק מה נמצא לפני המשאית- אתם יכולים פשוט לראות את הדרך ישר במסך הגדול מולכם כאילו המשאית שקופה.

סמסונג מקווה שהמשאיות הבטוחות שלה יפחיתו את תאונות הדרכים המתרחשות בעקיפות מסוכנות, וגם את הפגיעות בבעלי החיים המתרחשות בעקיפות אלו. בחברה טוענים שלמרות שהתקנת המצלמות והמסך עולים כסף רב, מכיוון שישנם כל כך הרבה תאונות שעולות כסף רב- בסך הכולל המתקינים ייצאו ברווח.

בינתיים סמסונג התקינה את המצלמות רק על משאיות בארגנטינה ונחלה הצלחה גדולה, ונראה שייקח זמן רב עד שהמשאיות יגיעו לישראל. לנו רק נשאר לחכות מה יגיע לכאן קודם- המשאיות הבטוחות או המשאיות האוטונומיות ללא נהג?רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!