עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל
עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל צילום: FIBA

חלום המונדובאסקט מתרחק. אחרי שהופיעה בטורניר הכדורסל היוקרתי האחרון, היורובאסקט, נבחרת ישראל מתקרבת להדחה מאליפות העולם בכדורסל - המונדובאסקט.

הנבחרת הישראלית שאירחה את אחד מהבתים המוקדמים באליפות אירופה בכדורסל האחרון ולא הרשימה בו, בלשון המעטה, התקרבה הערב (חמישי) להדחה כבר בשלב המוקדמות של המונדובאסקט כשהפסידה בבית לגיאורגיה בתוצאה 85:80.

על אף ששיחקה בבית וזכתה לעידוד אוהד, הנבחרת הישראלית התקשתה מול הגיאורגים האדירים כשמעל כולם בלט טוגו שנגליה שחקנה של באסקוניה הספרדית.

מול שנגליה וחבריו, וכשהם בסגל חסר מאוד עקב פציעות מרובות של שחקנים מובילים, לא הייתה לנבחרת הישראלית יותר מדי סיכוי, כשבירידה להפסקת המחצית הובילו האורחים ביתרון דו-ספרתי עם 49:37.

דווקא אז, בזכות האופי הגדול של המעט שהיו כשירים והעידוד הביתי, ובתוספת להגנה אגרסיבית שסוף סוף שמרה ואיפשרה לרוץ להתקפות מתפרצות, הצליחו השחקנים הישראלים לצמק את התוצאה ואף להפוך אותה כשהרבע השלישי נגמר בתוצאה 65:68 ו-16:31 לזכות הנבחרת הלאומית של ישראל.

לצערם, רבע רביעי ואחרון שהיה צמוד מאוד הוכרע בשל עייפות גדולה של הסגל הדליל כשמנגד טוגו שנגליה כיכב לאחר מנוחה שקיבל. בסיום, 85:80 לנבחרת הגיאורגית שכבר ניצחה את ישראל בארץ בטורניר היוקרתי בקיץ האחרון ובהארכה. גם הפעם הגיאורגים מקרבים את ישראל להדחה מוקדמת.