דיווח:
טראמפ גירש את השגריר הפלסטיני

השגריר הפלסטיני בוושינגטון סיפר כי השלטונות ביטלו את אישורי השהייה של משפחתו ודרשו מהם לעזוב מיד את ארצות הברית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ט

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
Reuters

השגריר הפלסטיני בוושינגטון, חוסאם זומלוט, סיפר כי השלטונות בארה"ב ביטלו את אישורי השהייה של משפחתו, סגרו את חשבונות הבנק שלהם ודרשו מהם לעזוב מיד את ארה"ב.

"הרשויות באמריקה ביטלו את אשרת השהייה שלי ושל משפחתי, וחשבונות הבנק שלנו נסגרו. נדרשנו לעזוב את וושינגטון מיידית", סיפר זומלוט לערוץ הטלוויזיה "אל-מיאדין" המקורב לחיזבאללה.

השגריר הפלסטיני זומלוט מקורב ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. נציין כי בארבעת החודשים האחרונים הוא לא שהה בארצות הברית שכן הוחזר לרמאללה כמחאה על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים וכמחאה על מדיניות ממשל טראמפ נגד הפלסטינים.

"איבדנו את הממשל האמריקני אבל הרווחנו את זכויות עמנו", אמר זומלוט בשבוע שעבר לסוכנות הידיעות "AP". לדבריו, ההחלטה של טראמפ לסגור את הנציגות הפלסטינית של אש''ף בוושינגטון לא תבלום את השאיפה לכינון מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים.

בסוף השבוע תקפה גרמניה את החלטת ממשל טראמפ לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון. בהודעה של משרד החוץ בברלין נמסר כי ההחלטה האמריקאית עלולה לפגוע בתהליך השלום ובסיכוי להשיג הסכם המבוסס פתרון על שתי מדינות.

"המהלך של ממשלת ארה"ב יקשה על השגת פתרון של שתי מדינות בין ישראל והפלסטינים. בהתחשב בחוסר התקשורת שאנו רואים כעת בין הישראלים והפלסטינים אנו מודאגים שמא המהלך החד צדדי המחודש של ארה"ב יגרום לצדדים להקשיח את עמדתם ויהפוך את המשך השיחות על פתרון שתי המדינות לקשה יותר", נאמר בהודעת משרד החוץ הגרמני.