ארי פולד הובא למנוחות: גיבור כארי

אלפים השתתפו בהלוויתו של ארי פולד הי"ד, תושב אפרת שנרצח בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון. "ארי לא הלך כצאן לטבח, הציל גם אחרים".

ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ט | עודכן: 01:57

אלפי בני אדם ליוו הלילה (שני) למנוחות את ארי פולד הי"ד, שנרצח על ידי מחבל בצומת גוש עציון. פולד הובא למנוחות בבית העלמין בכפר עציון.

יונה פולד, אביו של ארי, ספד לו ואמר: "ציון בוכה וארץ ישראל בוכה. ארי השפיע על אלפים בכל רחבי העולם". האב סיפר כי בנו היה מקבל אלפי מכתבים מכל העולם, בין היתר גם מערב הסעודית, וציין כי "הוא היה גיבור של כולם".

"אם היינו שואלים אותו, כך הוא היה אומר שהוא רוצה להיפטר מן העולם. קורבן גיבור", הוסיף האב. "אני רק יכול להיות שבע רצון מכך שכל עם ישראל מתאבל היום על גיבור אמיתי. גיבור כארי".

אחיו של ארי, משה פולד, ספד לו ואמר: "כל כל הרבה אנשים הגיעו לפה כדי לתת לו כבוד אחרון. אם יש מילה אחת לתאר את אחי זה גיבור, פשוט גיבור". האח הוסיף: "מי יכול להתמודד מול מחבל, להוציא אקדח, לקפוץ מעל גדר ולירות במחבל כדי שלא יפגע באחרים. ארי, אני כל כך מצטער שלא אמרתי לך על גדלותך. אתה ענק אמיתי".

פולד, תושב אפרת בן 45 ואב לארבעה, היה פעיל בולט ברשתות החברתיות ובמדיה הכללית למען ישראל בכלל וההתיישבות ביהודה ושומרון בפרט. לפני שהתמוטט הספיק פולד לירות במחבל יחד עם אזרח נוסף ומאבטח. המחבל, בן 17 וחצי תושב יטא ליד חברון, נורה, נוטרל ונפצע באורח בינוני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע מוקדם יותר לבית המשפחה בירושלים. ''פגשתי הערב את הוריו ואחיו המופלאים של גיבור ישראל הנפלא ארי פולד ז״ל. חיבקתי אותם בשם כל עם ישראל בעת יגונם הנורא. אנו חיים בזכות גיבורים כמו ארי. נזכור אותו תמיד'', אמר ראש הממשלה בצאתו מבית המשפחה.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי נפתלי בנט שהגיע גם הוא לנחם את המשפחה השכולה, אמר ״הכאב נורא, אין דרך להכיל את האסון. נקודת האור היחידה היא שארי לא הלך כצאן לטבח, הוא הציל גם אחרים. נלחם עד הרגע האחרון. מעולם לא ראיתי דבר כמו מה שראינו היום״.

עוד הוסיף בנט ואמר למשפחה ״יש לכם דוד, אח ובן גיבור. חי כגיבור ומצא את מותו כגיבור. וכמה כוחות יש במשפחה הנפלאה שלכם, תמצית הציונות. יהיה זכרו ברוך״.טוען....

צילום: מאיר אליפור/TPS