"המחנה הלאומי איבד 100 אלף קולות"

יו"ר הקואליציה מגן על יוזמתו של ראש הממשלה להורדת אחוז החסימה וטוען כי לגיטימי להביא בחשבון שיקולים פוליטיים בקביעת הרף.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ט

"המחנה הלאומי איבד 100 אלף קולות"-ערוץ 7
להוריד את אחוז החסימה. דודי אמסלם
צילום: גילי יערי

יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם יוצא הבוקר (שני) להגנה על יוזמתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להוריד את אחוז החסימה מ-3.25% ל-2.75%.

בראיון לרשת ב' הסביר אמסלם את ההיגיון מאחורי המהלך, "המחנה הלאומי איבד כמעט 100 אלף קולות בבחירות האחרונות ואני חושב שצריך לתקן את זה".

בתשובה לשאלה האם לגיטימי לשחק עם אחוז החסימה בהתאם לשיקולים פוליטיים ענה אמסלם, "זה שיקול לגיטימי, אם השיקול היה רק פוליטי היינו מורידים את אחוז החסימה עוד יותר".

"בבחירות אתה צריך להביא לפועל את רצון הציבור. הדבר הכי נכון למדינת ישראל היא שכל אדם - קולו יבוא לידי ביטוי, זה העיקרון המנחה, אבל אז מגיע עניין המשילות, כמה מפלגות אתה רוצה בכנסת ואתה משחק עם זה", הסביר.

נזכיר כי אתמול הציע ראש הממשלה נתניהו מהלך ישיבת ראשי סיעות הקואליציה כי הקואליציה תפעל במשותף להורדת אחוז החסימה בחצי אחוז.

"אני מעלה את האפשרות של הורדת אחוז החסימה בחצי אחוז", אמר נתניהו בישיבה, "זה חייב להיות בהסכמה של כולם. בלי הסכמה כזאת לא נתקדם בנושא".