סא"ל תלם חזן
סא"ל תלם חזן צילום: עמותת נצח יהודה

ראש מנהלת החרדים בצה''ל, סא"ל תלם חזן, ביקר אתמול (ד') בבית עמותת "נצח יהודה" בירושלים ונפגש עם הרבנים שמלווים את החיילים החרדים בשירותם הצבאי.

חזן, שמונה לתפקיד לפני פחות משבוע בחר להקדיש את ביקורו הראשון בתפקיד ליום עיון מיוחד עם רבני העמותה וקציני צבא העוסקים בשילוב חרדים.

בין חברי המנהלת שהשתתפו ביום העיון: הרב יוסף כהן, רמ״ד שח״ר ונצח במז״י, הרב רשי מפקד שנת המשימה, ראשי תחומי הגיוס ועוד. בין הדוברים: תת אלוף במיל׳ יהודה דובדבני, ממקימי הנח"ל החרדי, אל״מ איציק גיא וסא״ל עמיחי סגל, מג״דים של נצח יהודה לשעבר ואיש העסקים דוד הגר, מבכירי התומכים בגיוס חרדים בצה"ל.

תלם חזן ששימש בעבר כסמח״ט צנחנים ולפני כן מג״ד נצח יהודה, החליף בתפקידו את רב סרן אמיר וקנין שכיהן כממלא מקום ראש המנהלת עד לבחירת ראש מנהלת קבוע. עם מינויו של חזן הושלם למעשה המהלך של הקמת המנהלת שהתחיל לפני כשנה.

סא"ל חזן אמר באירוע: "אני בטוח שאם כל אחד מכם יכתוב על הפתק מי דמות המופת שלו בעולם - הוא יבחר לא במי שהכי מוצלח, מקצועי, חזק או יפה, אלא באדם שבעיניו הוא הכי ערכי. בעיניי, להיות חרדי זה לשדר ערכיות, יושר ומוסר״.

מנהלת החרדים בצה"ל הינו הגוף המתכלל את נושא גיוס האוכלוסייה החרדית לשורות צה"ל, אחראי להסדרת מדיניות שילוב החרדים ומנהל את פרויקטי ההכשרות ופרויקט שנת המשימה למסלולי גיוס החרדים.

צילום: עמותת נצח יהודה
צילום: עמותת נצח יהודה