זכרון בלתי נשכח

אנדרטה לזכר שמונה הרוגים בפיגוע בגוש קטיף שנעקרה במהלך ההתנתקות מכפר דרום הוצבה אתמול מחדש במרכז קטיף.

רפאל לוי , ח' בתשרי תשע"ט

בט' בניסן תשנ"ה עשה את דרכו אוטובוס אל תוככי גוש קטיף שברצועת עזה. סמוך לכפר דרום נצמד לאוטובוס מחבל מתאבד כשהוא נוהג ברכב תופת. מעוצמת הפיצוץ נהרגו שמונה, שבעה חיילים וחיילות ותיירת מארה"ב.

הפיגוע הקשה הוביל את תושבי כפר דרום לחבק חזק עוד יותר את חיילי צה"ל ובכך נולד רעיון לטעת גן סמוך למקום הפיגוע ולהציב בו שלט זיכרון עליו נחרטו שמות הנופלים וסיפור המקרה. לימים במהלך ההתנתקות נעקרו האנדרטאות בגוש ובכלל זה לוח הזיכרון.

כאשר חיים דינר אביו של סמל איתי דינר שנפל בפיגוע ביקש לדעת היכן נמצא הלוח הוא לא קיבל תשובה. לפני מספר חודשים לאחר שהסתייע גם באנשי מרכז קטיף נתקבל מידע על מיקומו של הלוח במכולה בבסיס בצריפין.

הלוח שנמצא הובא למרכז קטיף ובמשך מספר שבועות שופץ על ידי אנשי כפר דרום שהכינו אותו בעבר. אתמול (ראשון) הוסר הלוט מעל הלוח המחודש במעמד המשפחות השכולות, מנכ"לית ארגון יד לבנים רחל לניאדו, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון, מוכי בטר מנהל מרכז קטיף ואחרים.

את הלוט הסירו דני סופרין אביה של סמלת נטע סופרין הי"ד וראובן ניר אביה של סמלת טל ניר הי"ד.

רב הגוש הרב יגאל קמינצקי שנשא דברים ביקש להודות למשפחות על מסירות הנפש ואהבת הארץ עליה גידלו את ילדיהם והבטיח כי אנשי הגוש זוכרים אותם וכי חקוקים בליבותיהם.