רוברט זינגר, רון לאודר ויוג'ין טננבאום, מנהל מועדון הכדורגל צ'לסי
רוברט זינגר, רון לאודר ויוג'ין טננבאום, מנהל מועדון הכדורגל צ'לסיצילום: שחר עזרן

בכירי מועדון הכדורגל היוקרתי צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי הכריזו על מפגש פסגה בינלאומי שיקיימו בשנה הבאה בפריז, למאבק באפליה, בגזענות ובאנטישמיות בספורט.

האירוע יתקיים במסגרת יוזמת "כרטיס אדום לשנאה", המשותפת לצ'לסי ולקונגרס היהודי העולמי, שמטרתה לקדם דיאלוג גלובלי בנושא החשוב.

מפגש הפסגה יכנס שרי ספורט ואנשי ממשל מרחבי העולם, ביחד עם ראשי התאחדויות כדורגל לאומיות, ראשי מועדוני הכדורגל הגדולים, שחקני כדורגל, סוכנויות האו"ם ושורה של ארגונים חברתיים.

המשתתפים ידונו באופן שבו כל אחד מהם מתמודד עם בעיית האפליה וייצרו דיאלוג לשיתוף פעולה ייחודי וגלובלי בנושא, על מנת להגביר את המאבק כנגד גזענות ואנטישמיות בספורט, ובעיקר בענף הכדורגל.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר סיפר כי "יחד עם מועדון הכדורגל צ'לסי אנחנו יוצאים בפרויקט ראשון מסוגו ומובילים את המאבק כנגד תופעות השנאה בעולם הספורט. מדובר בתופעות בזויות שיש להוציא אותן בכל מחיר ממגרשי הספורט ומהחברה בכלל. הדרך לפנינו לא קלה ובאמצעות הפסגה העולמית נקרא לעוסקים בספורט מרחבי העולם להפוך מילים למעשים ולאכוף באפס סובלנות את הגזענות, האפליה והאנטישמיות".

רון לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי הוסיף, "אנו מכריזים היום על החזון שלנו, לשחרר את ענפי הספורט מגילויי שנאה, גזענות, אפליה ואנטישמיות. זאת, באמצעות פסגה עולמית שתפקידה יהיה לשמור על רוח ספורטיבית ואחווה, תוך בניית גשרים ולא הפרדות. צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי פועלים יחדיו כדי להוביל את הנושא הטעון הזה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות זאת לבד. זו חייבת להיות יוזמה עולמית, ולכן אנו קוראים לשרי ספורט ברחבי העולם לשתף פעולה בדיאלוג משותף כדי להפוך את החלום למציאות".ברוס באק, יו"ר צ'לסי, סיכם כי "שינוי לא קורה בן לילה, זה לוקח זמן, חינוך והבנה. באמצעות פסגה זו נוכל להטיל זרקור על כמה מהיוזמות המוצלחות ביותר למאבק באפליה, ולהוכיח כיצד ספורט יכול לתרום לשינוי חיובי. אנו מקווים כי היוזמה שלנו תוביל להצטרפותם של מועדוני ספורט נוספים למגמה, והם יוכלו ליצור תכניות דומות משלהם, כמו גם לעבוד איתנו על פרויקטים משותפים".