היתומה ביקשה מליברמן: מוות למחבל

שר הביטחון ניחם את משפחתו של ארי פולד הי״ד. בתו הבכורה שאלה מדוע המחבל נותר בחיים ומטופל בישראל. ליברמן: "אנחנו עושים השתדלות".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשע"ט

ליברמן בבית משפחת פולד
ליברמן בבית משפחת פולד
צילום: ערוץ 7

שר הביטחון אביגדור ליברמן ניחם הבוקר (שלישי) את בני משפחתו של ארי פולד הי״ד שנרצח בפיגוע דקירה בגוש עציון.

תמר, בתו הבכורה של ארי הי"ד, ביקשה משר הביטחון להטיל עונש מוות על המחבל. היתומה אמרה לליברמן כי היא מודאגת מכך שהמחבל לא חוסל בזירת הפיגוע והלינה על כך שהוא נפצע קל ומטופל בבית חולים ישראלי.

''אם אבא שלי היה חי הוא היה פועל כדי שזה לא יקרה'', אמרה היתומה לליברמן.

שר הביטחון הסביר למשפחה השכולה כי ''המדינה זה לא מקשה אחת, ומה שאני ואת מבינים יש אחרים שלא מבינים. אנחנו עושים את כל ההשתדלות''.

אמו של ארי הי"ד ביקשה מליברמן לפתח את גבעת העיטם ביישוב אפרת. שר הביטחון הבהיר ''בכוונתי להמשיך לאשר בניית יחידות דיור ביישובים ביהודה ושומרון''.

מוקדם יותר הגיע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לנחם את בני המשפחה השכולה. הנשיא פגש את רעייתו של ארי, ילדיו, הוריו ואחיו, ושמע מהם על הכאב העצום עימו הם מתמודדים, אהבתו הרבה של ארי למשפחתו ומסירותו לעם ישראל וארץ ישראל.

"פעם להניף את דגל ישראל היה נס היום זה מובן מאליו, אבל בכל פעם שרצח נתעב כזה מתרחש אנחנו מבינים שהמאבק לא תם. באותה נשימה אנחנו מבינים את החוזק, העוצמה, הנחישות של העם. כשזה פוגע בבית שלך, זה כואב, כאב שלא ניתן להבינו", אמר הנשיא.

אביו של ארי ז"ל סיפר לנשיא כי ארי, במו ידיו שלו, הניף את הדגל, והנשיא השיב כי כך הוא מתרשם גם מכל אשר שמע ולמד על דמותו של ארי אשר במעשיו ממש, נשא בגאווה את הדגל. הוריו של ארי ז"ל סיפרו לנשיא על עלייתם ארצה והתיישבותם בארץ. "אתם ציונים במלא המובן והמשמעות. אני נולדתי פה, זו לא חוכמה, אתם עליתם ועשיתם ציונות אמיתית״, אמר הנשיא.

"ערב יום כיפור באתי להשתתף בצערכם הקשה מנשוא ולומר לכם שכל עם ישראל איתכם", אמר הנשיא לבני המשפחה, "כמה מגוונת המשפחה הנפלאה שלכם, ואיזו פתיחות וחינוך לאהבת האדם והארץ. כולנו יחד בארץ הזו למרות חילוקי דעות שיש לפעמים גם בין אחים במשפחה ואתם דוגמה ומופת גם כשכאבכם קשה מאוד ברמה האישית".

הנשיא פנה למרים אשתו של ארי ז"ל ואמר "כולנו בכינו איתך. ארי היה גיבור. גיבור במעשיו, בהתנהלותו, במודעות שלו, בדבקות שלו. תהי חזקה. שלא מרצונכם הפכתם לסמל למה שקורה בארץ הזאת ולכך שלא נוותר לעולם".