ריבלין לאלמנה: ''כולנו בכינו איתך''

נשיא המדינה קיים ביקור תנחומים בבית משפחתו של ארי פולד הי"ד. ״בכל פעם שרצח נתעב כזה מתרחש אנחנו מבינים שהמאבק לא תם״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשע"ט

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ניחם הבוקר (שלישי) את בני משפחתו של ארי פולד הי"ד, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון.

הנשיא פגש את בני משפחתו של ארי - רעייתו, ילדיו, הוריו ואחיו, ושמע מהם על הכאב העצום עימו הם מתמודדים, אהבתו הרבה של ארי למשפחתו ומסירותו לעם ישראל וארץ ישראל.

"פעם להניף את דגל ישראל היה נס היום זה מובן מאליו, אבל בכל פעם שרצח נתעב כזה מתרחש אנחנו מבינים שהמאבק לא תם. באותה נשימה אנחנו מבינים את החוזק, העוצמה, הנחישות של העם. כשזה פוגע בבית שלך, זה כואב, כאב שלא ניתן להבינו", אמר הנשיא.

אביו של ארי ז"ל סיפר לנשיא כי ארי, במו ידיו שלו, הניף את הדגל, והנשיא השיב כי כך הוא מתרשם גם מכל אשר שמע ולמד על דמותו של ארי אשר במעשיו ממש, נשא בגאווה את הדגל. הוריו של ארי ז"ל סיפרו לנשיא על עלייתם ארצה והתיישבותם בארץ. "אתם ציונים במלא המובן והמשמעות. אני נולדתי פה, זו לא חוכמה, אתם עליתם ועשיתם ציונות אמיתית״, אמר הנשיא.

"ערב יום כיפור באתי להשתתף בצערכם הקשה מנשוא ולומר לכם שכל עם ישראל איתכם", אמר הנשיא לבני המשפחה, "כמה מגוונת המשפחה הנפלאה שלכם, ואיזו פתיחות וחינוך לאהבת האדם והארץ. כולנו יחד בארץ הזו למרות חילוקי דעות שיש לפעמים גם בין אחים במשפחה ואתם דוגמה ומופת גם כשכאבכם קשה מאוד ברמה האישית".

הנשיא פנה למרים אשתו של ארי ז"ל ואמר "כולנו בכינו איתך. ארי היה גיבור. גיבור במעשיו, בהתנהלותו, במודעות שלו, בדבקות שלו. תהי חזקה. שלא מרצונכם הפכתם לסמל למה שקורה בארץ הזאת ולכך שלא נוותר לעולם".

הנשיא שמע מבני המשפחה על המנחמים הרבים המגיעים אליהם לנחם ולחזק את המשפחה, ועל המוני בית ישראל שעוזרים, מנחמים ומסייעים. הנשיא איחל לבני המשפחה שלא ידעו עוד צער והביע תקווה שיזכו לשמחות ובשורות טובות בעתיד ובמהרה.

אל הנשיא התלווה בביקורו מנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי, תושב גוש עציון 25 שנים, שאמר: "ארי ידוע לכולנו כאדם חדור אמונה ושליחות. הוא היה דמות בולטת ומוכרת ביוזמות רבות לסיוע לקהילה, לביסוס היישובים ולחיזוק התושבים ברחבי גוש עציון. מאז הירצחו מחשבותינו נתונות לארי, ואנו כואבים ואבלים עם משפחתו את לכתו מאיתנו".