ש"ס ודגל התורה תומכים במשה ליאון

נשיא מועצת החכמים של ש״ס ומנהיגה הרוחני של דגל התורה חתמו על קול קורא של תמיכה במשה ליאון במרוץ על ראשות עיריית ירושלים.

עוזי ברוך , י' בתשרי תשע"ט

בשורות טובות למטה ליאון בירושלים. נשיא מועצת החכמים של ש״ס רבי שלום כהן ומנהיגה הרוחני של 'דגל התורה' רבי חיים קנייבסקי, חתמו לפני כניסת יום הכיפורים על קול קורא של תמיכה בלאון במרוץ על ראשות עיריית ירושלים.

לאחר ההכרעה של ש"ס ו'דגל התורה' לטובת משה ליאון, הסיכויים של מועמד אגודת ישראל יוסי דייטש לנצח את הבחירות בירושלים קלושים ואין מן הנמנע כי יסיר מועמדותו.

במידה ודייטש יסיר מועמדותו או לחילופין יפול בסיבוב הראשון - במידה ויהיה סיבוב שני - פלגי אגודת ישראל צפויים לתת קולם לזאב אלקין. מה שיהפוך אותם למחוזרים בימים הקרובים על ידי משה ליאון.

ההכרעה של 'דגל התורה' וש"ס הינה חלק מדיל כולל במספר ערים בהן ניטשת מחלוקת פנים-חרדית. בין היתר באלעד הציבה 'דגל התורה' מועמד מטעמה שיזכה ככל הנראה לתמיכת ש"ס - נגד מועמד אגודת ישראל - ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש.

בבית שמש עדיין מתנהל משא ומתן עיקש בין ראש העיר משה אבוטבול - איש ש"ס - ל'דגל התורה', אולם ההערכה היא כי המו"מ ייסגר בימים הקרובים ותוענק תמיכה לאבוטבול.

ממטה משה ליאון נמסר "התמיכה של תנועת ש"ס ושל תנועת "דגל התורה בי, מרגשת ומחממת את הלב, ונושאת בשורה בעבורי ובעבור תושבי העיר. תמיכה זו מצטרפת לתמיכתם של ציבורים גדולים ומגוונים בי, וללא ספק מהווה נדבך חשוב מאד בדרכי להיבחר לתפקיד ראש העיר. אני מלא תקווה ואמונה ומשוכנע שאוכל לדאוג לירושלים ולתושביה ובעזרת השם להחזיר אותה לימיה הגדולים. אני אוהב את העיר ואוהב את תושביה, ואעשה כל שביכולתי על מנת שלא לאכזב אותם ולהצדיק את התמיכה בי.

אני מבטיח לכל תושבי העיר, על כל חלקיה וגווניה כי אהיה ראש עיר שדלתו ולבו פתוחים לכל, עם דאגה כנה לכל אחת ואחד מהתושבים ודאגה לחיים המשותפים של כולנו בעיר".

ממטה דייטש נמסר הערב, "בזירה המונציפאלית היו בחודשיים האחרונים ירידות ועליות. מחר (ה') בבוקר יתכנסו ראשי אגודת ישראל לדון בעניין המירוץ לראשות העיר ירושלים״"

המועמד לראשות עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ', הגיב להחלטת סיעות ש"ס ודגל התורה. "אם ירושלים לא תהיה של כולם, היא פשוט לא תהיה. ליאון קיבל את התמיכה של שס ודגל התורה, ואלקין במרדף נואש אחר המפלגות החרדיות והעסקנים החרדים, אבל הציבור הירושלמי איתי".

"בעוד ליאון ואלקין מזניחים את הציבור הציוני, הדתי לאומי והחרדים העובדים והלא מיוצגים, ירושלים בראשותי תפעל בשותפות, לטובת כולם כולל כולם, זה לצד זה ולא זה על חשבון זה", דברי ברקוביץ'.

מועמד אחר, השר זאב אלקין, אמר שהודעת התמיכה היום, היא חלק מדיל מתוזמן. "אחרי שהכחישו והסתירו במשך חודשים ארוכים,נחשפה תכניתם של דרעי וליברמן שוב לנסות ולהשתלט על ירושלים ולהריץ שוב את משה ליאון שזוכה בכל הסקרים לתמיכה חד ספרתית של התושבים. לצערי,טובת ירושלים אינה עומדת לנגד עיניהם, אלא דילים פוליטיים ואינטרסים זרים המסכנים את עתידנו כאן בירושלים".

"דרעי וליברמן הם אלו שהפעילו לחץ אדיר כדי למנוע ממני להגיש את מועמדותי לראשות העיר ונכשלו. דרעי וליברמן הפעילו לחצים גדולים על ראש הממשלה כדי שלא יתמוך בי ונכשלו. למה הם התאמצו כל כך לפגוע במועמדות שלי? כי הם יודעים, שאני המועמד היחיד שינצח אותם", סיכם אלקין.