הדיון בהאשמות נגד השופט ברט קוואנו, המועמד מטעם הנשיא טראמפ לבית המשפט העליון בארה"ב, חשף את אידיאולוגיית השנאה הפמיניסטית לגברים שעומדת במרכז הפוליטיקה המערבית בימינו.

דוברים מהשמאל הביעו ביומיים האחרונים התנגדות לרעיון שהאישה שהעלתה את ההאשמות הקשות נגד קוואנו – ד"ר קריסטין בלאזי פורד – תצטרך להעיד בדרך כלשהי בפני ועדת המשפט של הסנאט. עצם הדרישה מפורד להעיד מהווה סוג של התעללות, טענו.

הדברים באו לביטוי, בין היתר, באמירה של ג'וי בהר, אישיות טלוויזיונית ידועה שמנחה באופן קבוע את תוכנית האקטואליה הנשית The View.

"האנשים האלה שנמצאים בקונגרס ברגע זה, בוועדת המשפט ההיא של הסנאט, הגברים הלבנים האלה... זקנים, אגב... לא מגנים על נשים. הם מגנים על גבר שהוא ככל הנראה אשם", טענה בהר.

פרשן "פוקס ניוז" טאקר קרלסון אמר במרירות שבהר סבורה ש"גברים לבנים זקנים" הם "הסוג הגרוע ביותר של גברים, הסוג שיש להעניש אותו רק בגלל זהותו".

פרשת קוואנו "פותחת צוהר לגבי האופן שבו רבים בשמאל חושבים באמת", הסביר. "זו השקפת עולם שבטית שבה אנשים לא נתפסים כאינדיבידואלים עם אישיויות, אמונות ושאיפות נבדלות, אלא כחברים נטולי פנים בגושים אתניים, שמובדלים אלה מאלה ע"י גנים. זה עולם בו חלק מהאנשים טובים מעצם טבעם, ואחרים רעים מעצם טבעם. זהו עולם שבו נסיבות הולדתך קובעות מה אתה שווה. זה מה שהשמאל מאמין בו כיום והם אומרים את זה כל הזמן, אבל תזכור – אתה הנאצי פה, אז תשתוק".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.