''אבא לא יסלח לדרעי''

ברוך מרזל חוזר 25 שנים אחורה, לתקופת הסכם אוסלו, ומספר על שיחתו עם הרב יעקב יוסף זצ''ל. "בגין הכיר לראשונה ב'עם הפלסטיני'".

אלירן אהרון , י"ב בתשרי תשע"ט

25 שנים אחרי הסכם אוסלו, פעיל הימין ברוך מרזל, לא שוכח וממשיך להאשים את השר אריה דרעי באחריות לאי מניעת המהלך.

"כולם מודים שללא אריה דרעי לא היה נחתם הסכם אוסלו. זה נכון שאריה דרעי נמנע, אבל זה קרה כי הוא ידע שיש לרבין רוב. הוא הבטיח לרבין שהוא לא מפיל את הממשלה שלו. אם הוא היה אומר לרבין שבמידה והסכם אוסלו ייחתם הוא פורש, רבין לא היה הולך לאוסלו", אומר מרזל בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "דרעי הוסיף חטא על פשע. עד היום הזה במקום לקחת אחריות על הפשע שהביא לאלפי הרוגים ופצועים יהודים, הוא מפיל את הכל על הרב עובדיה יוסף זצ"ל. אבל אנחנו, שפעלנו, ניסינו להגיע לרב עובדיה גם דרך אדמו"רים והדרך היתה חסומה. הביאו לרב עובדיה יוסף זצ"ל חוות דעת של כל מיני הזויים שנשאו בתפקידים במערכת הביטחון ותמכו באוסלו ולא נתנו לא לשמוע את הצד השני. אז הרב השתכנע".

מרזל אומר ששמע ממקור ראשון שהרב עובדיה יוסף זצ"ל זעם על מה שעשה השר. "אמר לי הרב יעקב יוסף זצ"ל, 'אבא לא יסלח לאריה דרעי עד יום מותו על זה שסיבך אותו בהסכם אוסלו'. זאת כי אריה דרעי הטעה את הרב עובדיה יוסף וגרם לו לתמוך בהסכם. אנחנו רואים שכשאלי ישי עמד בראשות ש"ס בהתנתקות, הרב היה הכי ימני".

הוא גם מצהיר שלדעתו הימין היה זה שויתר ראשון, הן על שטחי מדינה והן על ההתעקשות שלא להכיר בקיומו של עם פלסטיני.

"בגין התקפל בפעם הראשונה. אחרי שהשמאל מעולם לא היה מוכן להכיר בכך שיש כזה דבר עם פלסטיני דווקא בגין, ראש הליכוד וראש האצ"ל לשעבר, הכיר בזכות של הגדרה עצמית לפלסטינים. כשיצחק רבין חתם על הסכם אוסלו, הוא אמר 'אנחנו ממשיכים את מה שמנחם בגין התחיל'".

"אני לא רוצה להוריד מילימטר מהפשע של אוסלו, אבל יחד עם זאת צריך להבין שלימין יש אשם במיקרו שהוא עשה את הסכם קמפ דיוויד והכיר בפעם הראשונה בעם הפלסטיני. בנוסף, הימין לא הצליח להציג תוכנית מה עושים עם הבעיה הדמוגרפית. איך מסתדרים עם כל כך הרבה אנשים שרוצים להרוס אותנו מבפנים", מסביר מרזל.

"השמאל לא עושה חשבון לאף אחד. הוא לא מגמגם כמו שלטון הימין. כשהם מחליטים להעביר משהו הם מעבירים את זה והימין, כדרכו, רוקד מה יפית ולא הולך לקרב עד שמאוחר מדי", הוא מסכם.