זהבה גלאון מזועזעת: ''חומניזצייה''

יו"ר מרצ לשעבר תוקפת את עיריית תל אביב שמעניקה חסות לשמחת בית השואבה שתיערך בהפרדה. העירייה: "נוציא הנחיות מדויקות למארגנים".

ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון זועמת על עיריית תל אביב שנותנת חסות לאירוע שמחת בית השואבה שיתקיים תוך הפרדה בין גברים לנשים.

''זו חומניזצייה של המרחב הציבורי", אמרה גלאון ורמזה למנהיג העליון של איראן בעבר - רוחאללה ח'ומייני. ''מתי כבר יפנימו שאף רב, ואף דין הלכתי לא יכול לפסול לגיטימיות של נשים והשתתפות שווה במרחב הציבורי''.

האירוע המדובר יתקיים בחג הסוכות בגן התקווה בתל אביב, ויכלול מקומות לנשים. חבר מועצת העיר ויו"ר מפלגת חי, ראובן לדיאנסקי, שיגר מכתב לראש העיר רון חולדאי שבו הוא מבקש לבטל את האירוע.

"חלפו כשלושה חודשים בלבד מאז האירוע 'משיח בכיכר' של תנועת חב"ד. כעת נותנת העירייה חסות לאירוע בו מתקיימת הפרדה מגדרית ומוסדרים מקומות לנשים. גם העובדה כי על הבמה לא יופיעו נשים - לא בתוכנית האמנותית ולא בכלל ‑ היא מצב פסול שאין לתת לו יד", כתב לדיאנסקי במכתב שפורסם ב"ידיעות אחרונות".

מעיריית תל אביב נמסר: "לא נאפשר אירועים במרחב הציבורי בהפרדה מגדרית, למעט מקרים בהם כפי שנפסק בבתי־המשפט מדובר באירוע בעל אופי דתי מובהק. מדובר באירוע שמחת בית השואבה עם אופי דתי מובהק והוא ממומן ברובו הגדול על ידי המשרד לפריפריה בתקציב המיועד לאוכלוסייה החרדית. העירייה לא אישרה לקיים את האירוע בהפרדה, והנחיות בהתאם תצאנה למארגנים".