זעם במשרד החוץ על אורן חזן

ח"כ אורן חזן זוכה לביקורת חריפה מגורמים במשרד החוץ בעקבות ביקורו בבולגריה שם נועד עם פוליטיקאי המוגדר כאנטישמי ומכחיש שואה.

ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשע"ט

אורן חזן
אורן חזן
צילום: הלל מאיר/TPS

ביקורת חריפה מטיחים במשרד החוץ כלפי חבר הכנסת אורן חזן בשל ביקורו האחרון בבולגריה ופגישות שקיים שם, בין השאר עם פוליטיקאי המוגדר כאנטישמי ומכחיש שואה.

על דבר הביקורת של גורמים במשרד החוץ מדווח העיתון 'ישראל היום' המציין כי חזן סיפר שהוזמן על ידי הפרלמנט הבולגרי, היה אורח של סגן יו"ר הפרלמנט הבולגרי ואף נפגש עם ממלא מקום ראש הממשלה ושר הביטחון המקומיים. עוד מציין העיתון כי לעוקביו בפייסבוק סיפר חבר הכנסת שנפגש עם אדם שהיה מכחיש שואה והתנצל על כך.

בעיתון מצוטטים גורמים במשרד החוץ הקובעים כי "ח"כ חזן נסע על דעת עצמו. קבע לעצמו פגישות בלי לתאם שום דבר איתנו או עם השגרירות. כך יצא שנפגש עם מנהיג ימני קיצוני, אנטישמי, איש מכחיש שואה, פגישה שהיא לחלוטין לא מקובלת. הוא סיפר כאילו נסע לנסיעת התפייסות אבל זה לא הכיוון. מבחינת הבולגרים מדובר בחבר ממשלת השלטון, והמפגשים האלה במיוחד עם אדם אנטישמי עושים נזק. זה לא ראוי".

מנגד משיב חזן ואומר כי "הביקור תואם עם ועדת האתיקה של הכנסת. אני לא מחויב לקבל את אישור משרד החוץ. קיימתי שם המון פגישות שפתחו דלתות וחיזקו קשרים בין ישראל לבולגריה ואפילו התנענו מהלך של ההעברת שגרירות בולגריה לירושלים. הייתה פגישה עם יו"ר קואליציה מקומית ועוד כמה חברי ממשל ושם אכן ישב אותו אדם שכתב או תרגם ספר על המיין קאמף".

באשר לפגישה עם הפוליטיקאי השנוי במחלוקת אומר חזן: "הוא אמר שהוא התנצל על הדברים ואמרתי לו שהוא צריך לעשות את זה באופן פומבי".

חזן סיכם, "עצוב שלפקידות חמוצה, מאובקת ועייפה מפריע שבביקור של ח"כ צעיר הושג מה שלא השיגו שם במשך שנים ארוכות. נכון יהיה שמשרד החוץ יסייע לעזור להמשיך להדק את הקשרים".