המדריך לקניית רכב מחברת ליסינג

שירותיות, אמינות, וותק ושקיפות – כולם סימנים לחברת ליסינג שכדאי לרכוש ממנה רכב.

תגיות: ליסינג רכב
תוכן שיווקי , ט"ז בתשרי תשע"ט

ליסינג רכב
ליסינג רכב
צילום: ISTOCK

קניית רכב מחברת ליסינג היא בחירה נפוצה ביותר בימינו, ולמעשה אין בכך פלא מאחר וחברות הליסינג אחראיות לרכישתן של כמחצית מהמכוניות החדשות בארץ.

רכבים אלו, שנמצאים בשימוש פרטי או עסקי במהלך תקופה מסוימת, נמכרים לאחר מכן על ידי חברות הליסינג כמכוניות משומשות.

מאחר ומדובר בנפח גדול מאוד של כלי רכב, אין ספק שישנה נוחות רבה ברכישת רכבים יד שניה מחברת ליסינג, וכל עוד עושים זאת בחוכמה ניתן לבצע עסקה משתלמת במיוחד, הכוללת בין היתר תיקון ליקויים ואף תקופת אחריות מסוימת.

אם החלטתם לנצל את היתרונות של רכישת רכב מחברת ליסינג, אתם ודאי תוהים – מאיזו חברה כדאי לקנות? אספנו כאן כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולנסוע הביתה בראש שקט.

1. בחרו חברה עם וותק

המכונית היא בין הקניות הגדולות ביותר שרובנו מבצעים, וחשוב מאוד לוודא כי אנחנו עושים עסקים עם חברה שמכירה היטב את תחום מכירת רכב, שיש לה שורשים עמוקים ויציבים ושידועה כמי שמספקת את הסחורה פעם אחר פעם.

לא נדיר להיתקל בשוק הרכב בהצעות שנשמעות אטרקטיביות במידה חריגה, וחובה עלינו כצרכנים לבדוק בקפדנות את מקור ההצעות הללו ואת העומדים מאחוריהם. חברה חדשה ובלתי ידועה עשויה להיות מקור לעוגמת נפש רבה בהמשך, וכאשר מדובר בהשקעה גדולה כל כך אין מקום לסיכון.

עדיף בהרבה לשלם סכום גבוה יותר הקרוב למקובל בשוק ולדעת כי אנו נמצאים בידיים טובות ובטוחות, ולא להתפתות להצעות שנשמעות טובות מכדי להיות אמיתיות. פעמים רבות מדי יתגלה כי הן אכן כאלה.

2. אמינות ושקיפות

בהמשך ישיר לסוגיית הוותק, חיוני לוודא כי חברת הליסינג שאתם מתעתדים לקנות ממנה את מכוניתכם הבאה ניגשת אליכם הלקוחות בשקיפות מלאה ומשדרת רמת אמינות גבוהה. הדבר בא לידי ביטוי בהיבטים רבים של תהליך הקניה, החל מרמת הדיוק והשירות של נציגי החברה (עליה נרחיב עוד בהמשך), דרך היחס של אנשי המכירות כלפיכם והדרך בה הם מתארים את הרכב שמועמד למכירה ואת ההצעה של חברת הליסינג והתנאים שלה.

דברים כמו סעיפים נסתרים בחוזה, הבטחות שמתגלות כחצאי-אמיתות כמו אחריות שחלה על מערכות מסוימות בלבד ברכב ולא על אחרות, והתכסיס הידוע של דרישת מקדמה על רכב שנמצא בסניף מרוחק בטרם תוכלו לראות אותו במו עיניכם, תחת הבטחה כי הוא במצב מצוין, כולם סימני אזהרה שכדאי להתייחס אליהם לפני שסוגרים את העסקה.

3. שירותיות

כמו בכל קניה, ובמיוחד ברכישה של מוצר יקר ומורכב כמו מכונית, יתכנו תקלות בלתי צפויות שתצטרכו להתמודד איתן וביניהן גם כאלה שיצריכו את עזרתה של חברת הליסינג ממנה קניתם את רכבכם.

זכרו כי השירות שתקבלו לא יסתיים בוודאות מרגע שתלחצו את ידו של איש המכירות: תהליך הקניה הוא מורכב, וגם לאחר שתאספו את המכונית מהמגרש עשויות להתעורר בעיות שידרשו טיפול. שימו לב לשירות שאתם מקבלים במהלך הקניה והבדיקה של הרכב: האם נציגי החברה מתפנים אליכם ומקדישים לכם את מלוא תשומת הלב? האם הם מכבדים את הזמן שלכם? האם הם עושים מאמץ כדי להקשיב לצרכים שלכם ולענות לשאלותיכם? רמה גבוהה של שירותיות היא אמנם לא הכל, אבל היא חלק חשוב מאוד ממכלול חוויית קניית הרכב מחברת הליסינג שיכולה להעיד גם על רמת השירות לה תוכלו לצפות במידה ודבר מה ישתבש בשלב כזה או אחר.

שירותיות, אמינות, וותק ושקיפות – כולם סימנים לחברת ליסינג שכדאי לרכוש ממנה רכב.

המאמר באדיבות חברת גלי ליסינג המציעה מגוון מכוניות למכירה ופתרונות בתחום הרכב.