פתאום גם החול עושה חשק לשחות
פתאום גם החול עושה חשק לשחות צילום: iStock

חשבתם פעם איך זה מרגיש לשחות בחול? אם לא- כנראה שאתם לא היחידים. אבל, מדען מנאס"א החליט לבדוק איך זה יהיה והצליח ליצור חול נוזלי שאפשר ממש לשחות בתוכו. לכבוד חול המועד- כתבה שכולה חול.

הכל התחיל כאשר רובר, מדען מנאס"א, קרא בספר ישן שהצליחו ליצור חול נוזלי בשנות ה60 וה70. רובר, כמו מדען אמיתי, היה סקרן לגלות איך הדבר מרגיש- וניגש ישר לנסות ליצור את החול בעצמו. האיורים העתיקים אמנם הראו שצריך להשתמש בצינורות דקים ולחבר בלון גז לארגז חול, אבל לא הראו איך עושים את זה בדיוק. לאחר עשרות נסיונות כושלים, רובר הצליח לחבר את הבלון באופן הנכון כאשר הוא משתמש בצינורות דקים המחוררים בחורים קטנים בזוויות ישרות בצידי הצינור.

רובר מסביר שהגז העובר במהירות מונע מגרגירי החול להידבק אחד לשני ויוצר משטח נוזלי שאפשר ממש לשקוע לתוכו. אבל, כל זה קורה רק כאשר הגז מחובר, ברגע שהגז מפסיק לזרום לחול- הוא חוזר מיד למצבו הרגיל והמוצק.

ובמה אפשר להשתמש בחול הנוזלי? אין לזה ממש תשובה ברורה. מלבד ההנאה בשחיה בחול, ניתן לחשוב על יצירת מכשול גבול עצום מחול, שכאשר מסתננים ממדינות שכנות ינסו לעבור אותו- הגז יתחיל לזרום ולשקע את כולם בחול.

אז, בפעם הבאה שתהיו בחוף, תזכרו שאם רק תחברו בלון גז גדול מספיק מתחת לחול- ייתכן שתצליחו לשקע בתוך החול את כל השימשיות ומוכרי הארטיקים. ואם יש לכם עוד שימושים לחול הנוזלי- מוזמנים לספר לנו בתגובות.

ולמקרה שאתם רוצים לראות את הפלא גם בעצמכם (אם אין לכם כוח לכל הסירטון, ניתן לדלג אחרי הפתיחה לדקה 4 שם רובר מפתיע את האחיינים שלו באמבטיית החול):רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!