"התינוקת הראשונה" כבשה את האו''ם

ראשת ממשלת ניו זילנד נאמה בעצרת האו''ם בניו יורק כשבקהל יושבת בתה הפעוטה. "ההחלטה להביא אותה לעצרת היא חשובה מאין כמוה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשע"ט

ארדרן וגייפורד עם בתם
ארדרן וגייפורד עם בתם
צילום: רויטרס

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הביאה עמה את בתה בת השלושה חודשים לעצרת הכללית של האו"ם שהתכנסה היום (שלישי) בניו יורק.

כאשר ארדרן נאמה בפני משתתפי פסגת השלום על שם נלסון מנדלה, התינוקת ניב (Neve) ישבה על ברכי אביה קלארק גייפורד.

"אין לנו תוכנית מוגדרת", סיפרה ארדרן. "תלוי אם הג'ט לג ישפיע עליה, אם היא תישן מספיק ומתי אצטרך להניק אותה. יכול להיות שהיא תהיה איתי רוב הזמן, או שתהיה עם אביה במלון".

גייפורד פרסם בחשבון הטוויטר שלו את תג הזיהוי שקיבלה התינוקת, עליו נכתב "התינוקת הראשונה של ניו זילנד". גייפורד הוסיף: "הלוואי שיכולתי לתעד את המבט של חברי המשלחת היפנית, שנכנסו לחדר ישיבות בעיצומה של החלפת חיתול".

"למעשה, ניב נמצאת לידי כמעט כל הזמן בניו זילנד", אמרה ארדרן, המנהיגה הראשונה זה כ-30 שנה שילדה בזמן כהונתה. ראשת הממשלה הסבירה כי ההחלטה להביא את בתה לנסיעה בת ששת הימים נבעה מכך שהיא עדיין מיניקה.

דובר האו"ם סטפן דיואריץ' אמר כי "ראשת הממשלה ארדרן הראה כי אין מישהו שיותר מתאים לייצג את ארצו מאשר אם עובדת. רק 5% ממנהיגי העולם הן נשים, כך שעלינו לקבל את פניהן כאן בצורה המיטבית ביותר".