"לנטוש את המסך ולעבור לסכך"

נשיא המדינה ביקר את הרבנים הראשיים בסוכותיהם. ״משימתנו היא שנדע לשוחח אחד עם רעהו, ולצאת קצת מהמסכים שאנו שקועים בהם כל היום".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשע"ט

ריבלין והרב לאו עם האתרוג מנווה
ריבלין והרב לאו עם האתרוג מנווה
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (שלישי) את הרבנים הראשיים לישראל בסוכותיהם.

בתחילה ביקר הנשיא בסוכת הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו בעיר מודיעין. הנשיא ברך את הרב בחג שמח ושוחח עימו על מצוות החג והסמליות שבהן. "בהזדמנות זו נאמר לנערי ונערות ישראל שלא מורגלים מידי יום ביומו בכל המצוות ובכל העקרונות שנתנה לנו תורת ישראל, שחג הסוכות צריך להיות חג שנוטשים את המסך ועוברים לסכך כדי לחוות הפשטות ויופי", אמר ריבלין.

הנשיא סיפר על זכרונות ילדותו בירושלים שבה חיו בני כל העדות והמנהגים ולמרות השוני הסוכות דמו זו לזו: "כך הרגשנו עם אחד, הרגשנו יחד ובאמת 'הביחד' והאחדות הם מסמלי חג הסוכות. הלולב, האתרוג, ההדס והערבה שכל אחד שונה בתכלית, וכל אחד מהם מסמל דבר אחר, כולם יחד מזכירים לנו שכולנו קשורים אחד לשני".

הרב הראשי לאו אמר לנשיא המדינה ״בעת הזו המשימה החשובה ביותר היא שנדע לשוחח אחד עם רעהו, ולצאת קצת מהמסכים שאנו שקועים בהם כל היום. מי יתן ונדע כולנו להתכנס יחד בסוכה אשר מסמלת את השלום ובמיוחד בתקופה זו צריך לדעת שהדבר החשוב ביותר הוא קודם השלום בינינו וכל היתר יבוא כבר מעצמו״.

הרב לאו סיפר לנשיא על האתרוג שעל שולחנו מהיישוב נווה, שבמועצה האזורית אשכול, יישוב שהוקם על ידי מפוני גוש קטיף. הנשיא השיב לרב כי האתרוג מסמל את ההתחדשות של מפוני עצמונה שהקימו את היישוב נווה. הנשיא הודה לרב ואמר כי הוא גאה ושמח להמשיך במסורת הביקור בסוכות הרבנים הראשיים והודה על האירוח החם.

צילום: מארק ניימן, לע"מ

לאחר מכן התארח הנשיא בסוכתו של הרב הראשי והראשון לציון הרב יצחק יוסף, בירושלים. הרב יוסף העניק לנשיא את ספרו החדש "ילקוט יוסף" על ארבעת המינים ושיבח אותו על שמירת המסורת בביקורו של נשיא המדינה את הרבנים הראשים לישראל. הרב הראשי סיפר לנשיא על חשיבותה של מצוות הכנסת אורחים בחג הסוכות והכנסת האושפיזין ואמר לנשיא: "אתה מזכה אותנו כל שנה בהכנסת האורחים בהקפדתך על המסורת של ביקור הנשיא בבית הרבנים הראשיים".

הרב יוסף איחל לנשיא המדינה רפואה שלמה ובירך אותו בברכת הצלחה. הנשיא הודה לו בחום על הכנסת האורחים וציין שהוא שמח במיוחד על המסורת שבה הוא זוכה לבקר את הרבנים הראשיים בסוכותיהם ואיחל לרב ולכל עם ישראל חג שמח.