חלק מהמכשור שנתפס
חלק מהמכשור שנתפסצילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל הצליחה לפענח הונאה רחבת היקף של זיוף ושימוש בכרטיסי אשראי מזויפים והשבוע הוגש כתב אישום נגד החשוד.

בתחילת החודש התקבלה במשטרת ישראל תלונה מנציגי חברת אשראי שמסרו כי מהנתונים שבידיהם עולה כי ברחבי אזור המרכז מתבצעות משיכות רבות בכרטיסי אשראי מזויפים.

עם קבלת התלונה נפתחה חקירה מורכבת ואינטנסיבית, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, אשר הובילה לזיהויו, איתורו ומעצרו של החשוד, גבר כבן 30 תושב זר מבולגריה, שהגיע לישראל במהלך חודש יוני במטרה לבצע הונאה רחבת היקף בכרטיסי חיוב מזויפים.

החשוד הצטייד טרם כניסתו לארץ בציוד מיוחד לשכפול כרטיסי חיוב מכספומטים: מכשיר MSR להעתקת נתוני אשראי ע"י קריאת מגנטים של כרטיסי אשראי, פלסטיק "שפתיים" הנחזה לשפתיים רגילות של כספומט המעתיק את נתוני הכרטיס ושומר את הנתונים והשעה המדוייקת של העסקה, כרטיס מגנטי חתוך באמצעותו החדיר החשוד ושלף את רכיב פלסטיק ה"שפתיים", מצלמות זעירות ועוד.

תוך יומיים בלבד מכניסתו לארץ, החשוד החל בפעילותו הפלילית והתקין במס' כספומטים באזור המרכז מכשור מיוחד להעתקת נתוני אשראי ובחלוף זמן קצר, פירק את הציוד וצרב את הנתונים על גבי כרטיסים ריקים.

החוקרים מצאו כי במהלך שהותו של החשוד בארץ ובמשך כחודש וחצי, החשוד גנב עשרות רבות של כרטיסי חיוב וביצע בכל אחד מהם עסקאות בשווי כולל של מאות אלפי שקלים. בחלק מהמקרים, העביר את הכרטיסים המזוייפים לאחרים, על מנת שיבצעו אף הם רכישות ומשיכות אסורות.