תחקיר של רשת "פוקס ניוז" מצביע על קשר בין המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס לבין ארגוני הנשים וארגוני שמאל אחרים שפועלים לטרפד את מינויו של השופט ברט קוואנו לבית המשפט העליון של ארה"ב.

התחקיר נשען על דו"ח של מרכז מחקר שמרני, ה-Media Research Center, שנערך בעקבות צעדת הנשים הגדולה בוושינגטון בתחילת 2017, בה מחו מאות אלפי נשים על בחירותו של דונלד טראמפ לנשיאות.

הדו"ח מצא כי סורוס וקרנות ה-Open Society Foundations שבניהולו העניקו סכום כולל של 246 מיליון דולר ל-100 מתוך 544 הארגונים שנמנו ברשימת השותפים של צעדת הנשים. זאת, לאורך תקופה של ארבע שנים, בין 2010 ל-2014.

בין הארגונים שקיבלו תמיכה נמנים Planned Parenthood וה- Center for Reproductive Rights שעוסקים בהגנה על זכותן של נשים לערוך הפלות.

לדעת רוב הפרשנים, זכות זו עומדת במרכז המחלוקת האמיתית בין שמרנים לליברלים, בכל הקשור למינוי שופטים לבית המשפט העליון. הדמוקרטים חוששים שרוב שמרני בבית המשפט העליון יבטל בשלב מסוים את ההחלטה בתיק "רו נגד ווייד", ויפעל להגבלת זכותן של נשים לערוך הפלות.

המפגינות נגד קוואנו מפריעות באופן קבוע לדיוני ועדות הקונגרס שעוסקים במינויו של השופט. אחת המפגינות, שהופיעה ברשת "פוקס ניוז", הסבירה שמדובר במחאה מאורגנת היטב ושהמפגינות מקבלות תדרוכים מסודרים לקראת יציאתן לשטח.