חול המועד: 10,000 מטיילים בשומרון

האתרים הפופולריים ביום ראשון של חול המועד היו נחל קנה והמרפסת של המדינה בפדואל. עוד כ-3,000 השתתפו באירוע לזכר רחבעם זאבי הי"ד

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשע"ט

חול המועד: 10,000 מטיילים בשומרון-ערוץ 7
משתתפי מירוץ ברוכין הראשון
צילום: דוברות המועצה האזורית שומרון

למעלה מ-10,000 מטיילים פקדו ביום ראשון של חול המועד את שלל אתרי התיירות בשומרון.

האתרים הפופולאריים ביותר היו פארק קנה הסמוך לנופים ומוביל לנחל קנה אליו הגיעו כ-2,000 בני אדם והמרפסת של המדינה בפדואל שם מתקיים פסטיבל הנושא את שם האתר.

אתמול התקיים גם האירוע השנתי אותו מקיימים מדי שנה אגף ישובים ומתנ"ס של המועצה האזורית שומרון ומשרד ראש הממשלה לזכרו של השר המנוח רחבעם זאבי. באירוע נטלו חלק למעלה מ-3,000 בני אדם שנהנו מהופעה של איתי לוי ושלל אטרקציות לכל המשפחה.

כמו כן התקיים מירוץ ברוכין הראשון לזכרו של אריאל דרסינובר שנהרג לפני כחודש בצומת ברוכין בתאונת דרכים 3 שבועות לפני חתונתו, ולאחריו נערכה הופעה של אריאל זילבר. מאות בני אדם השתתפו בסיורים הייחודיים של מרכז סיור ולימוד שומרון, שיימשכו במהלך כל ימי החג.

"אנחנו שמחים לארח כאן אלפי מטיילים", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "אתרי התיירות בשומרון גדושים במטיילים מהארץ ומהעולם, שנהנים מאתרי התיירות היפים והמיוחדים בישראל".

היום צפויים להגיע אלפי מטיילים נוספים. בין היתר לגן הלאומי שומרון העתיקה שייפתח היום ומחר למטיילים ויתקיימו בו הצגת רחוב וסיורים מודרכים, הגן הלאומי הר גריזים יהיה פתוח גם הוא היום ומחר לקהל הרחב עם שלל פעילויות.

שמורת הטבע הר כביר תקיים אירועים לכל המשפחה: סיורים, חדרי בריחה תנ"כיים, טיולי גיפים, טעימות יין ביקב כביר ועוד. כמו כן יתקיים הפנינג ללא תשלום לכל המשפחה בישוב הר ברכה.