שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) הגיב לתמיכת הנשיא טראמפ בפתרון שתי המדינות.

''נשיא ארצות הברית הוא ידיד אמיתי של ישראל. עם זאת, חשוב להדגיש שכל עוד 'הבית היהודי' בממשלה לא תקום מדינה פלסטינית שהיא אסון לישראל", אמר בנט.

מוקדם יותר נפגש נשיא ארה"ב טראמפ עם ראש הממשלה נתניהו בעצרת האו''ם בניו יורק, ואמר "אני סבור שפתרון שתי המדינות הוא הטוב ביותר כרגע. אינני יודע מה חושב עליו נתניהו אבל אני מאמין שהוא חושב כמוני", הוסיף טראמפ.

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיב גם הוא לנשיא טראמפ, ''אחרי אין ספור פעולות ואמירות מצויינות של טראמפ, אמירתו היום בעד הקמת מדינה פלסטינית היא אכזבתי הראשונה ממנו.

''מכל מקום, אין ספק שטראמפ אדם שאנו יכולים לסמוך עליו, לכן עלינו לשכנע אותו ההפך. זהו תפקידו של ראש הממשלה, מוטב שיתחיל לעסוק בכך כדי שחלילה לא יאבד את אמון העם", הוסיף זוהר.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מסר, "הנשיא טראמפ מסתמן על פי מעשיו עד כה כמי שמבין כמה דברים יסודיים, שלא הבינו קודמיו, בהקשר הישראלי-ערבי במזרח התיכון. לכן יהיה זה מאוד מוזר אם הוא יחזור על טעויות קודמיו וינסה לקדם פתרון שמבוסס על הקמת ישות טרור עויינת שתמשיך לחתור להשמיד את מדינת ישראל",.

''על ממשלת ישראל והעומד בראשה ליזום פתרונות חדשים 'מחוץ לקופסה' שלא מבוססים על חלוקת הארץ ועל טיפוח אשליות לאומיות בקרב ערביי ארץ ישראל ולשכנע את הממשל בארה"ב בנכונותן לפני שהוא ינסה להיכנס להרפתקאות שכשלונן ומחיר הדמים היקר שלהן ידוע מראש", הוסיף סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו