אצילי אחרי כיבוש השער הראשון הערב
אצילי אחרי כיבוש השער הראשון הערב צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

אמנם מפעל גביע הטוטו הוא השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי וזכיה בו הינה עניין של כבוד וכסף ופחות השתלבות במפעלים אירופיים, אך עדיין הישג זה הישג ותואר זה תואר.

אחרי שאמש רשמה הפועל קטמון הקטנה היסטוריה כשזכתה בגביע הטוטו של הלאומית לראשונה בכל 11 שנות קיומה, הערב (רביעי), במפעל גביע הטוטו של האחות הגדולה מליגת העל, הייתה זו אותה הזוכה מהעונה שעברה - מכבי ת"א.

בעונה שעברה זכו המכבים לאחר שניצחו בגמר את האלופה הפועל באר שבע, הערב הם עשו זאת לאחר שניצחו בגמר את מכבי חיפה.

התל אביבים פתחו את המשחק מצויין כשהגיעו ללא מעט הזדמנויות, ובדקה ה-32 הצליחו גם לכבוש אחד כזה כשאבי ריקן בישל לעומר אצילי שכבש בבעיטה מהאוויר. כעבור 10 דקות איזן מוחמד עוואד את התוצאה לאחר מהלך יפה של שלומי אזולאי ורוקאביציה, אך המילה האחרונה במשחק הייתה של שחקנה לשעבר של מכבי חיפה - אלירן עטר, המשחק כיום במכבי ת"א.

עטר, שנחשב לעוד שחקן כישרוני שלא הצליח לבוא לידי ביטוי במכבי חיפה ונבעט ממנה, נקם בירוקים מהכרמל כשכבש שער אדיר מ-16 מטרים לחיבורי שערה של חיפה בדקה ה-85 וקבע בכך - הנפה שניה ברציפות של המכבים מת"א בגביע הטוטו ו-6 בסך הכל של הגביע הזה.

בכושר הזה וביכולות הללו, נראה שמכבי ת"א חוזרת שוב לטרוף את כל התארים ומעמדה של האלופה בשלוש השנים האחרונות מבאר שבע, נמצא בסכנה.