למקרה שתהיתם- זה הבית הפוך, לא המצלמה
למקרה שתהיתם- זה הבית הפוך, לא המצלמהצילום: iStock

בעוד אנחנו יושבים בסוכה בסך הכל שבוע, יש מי שגר בבית ייחודי משלו כל השנה. לכבוד חג הסוכות ריכזנו עבורכם מספר בתים פחות שגרתיים מרחבי העולם כולל אחד מישראל. לא כל כך בטוח האם באמת נוח לגור בבתים האלו, אבל ברור שמי שגר שם מרגיש פתאום קצת מיוחד.

הבית העקום בפולין- כשמסתכלים קצת על הבית הזה מרגישים פתאום קצת מוזר, כאילו הראיה שלנו מיטשטשת. הבית נולד בהשראת אמן שנהג לאייר ספרי ילדים באמצעות בתים עקומים וייחודיים. אמנם לא ברור כמה נוח לגור בבית כזה עקום, אבל מה לא עושים למען האמנות?

מתוך סיפורי האגדות- ישר למציאות
מתוך סיפורי האגדות- ישר למציאותצילום: iStock


הבית ההפוך באוסטריה- חשבתם פעם איך זה לגור בבית הפוך לחלוטין? הכוונה לא לבית מבולגן, אלא לבית שבו התקרה למטה והרצפה למעלה. ככל הנראה גם בבית כזה לא כל כך נוח לגור- אבל שני יזמים ארכיטקטים החליטו ליישם במציאות את הבית ההפוך. הבית גם הפוך מבפנים כך שכל הרהיטים תלויים מהתקרה וכל התמונות הפוכות- דבר שעלול לגרום למעט סחרחורת. הבית משמש כאטרקציה וכל אחד יכול להיכנס לבית- בתשלום כמובן.

רק להסתכל עליו עושה סחרחורת
רק להסתכל עליו עושה סחרחורתצילום: iStock

בית תבנית הביצים- אמנם לא בדיוק ברור כמו מה הבית הזה נראה- אבל הוא בהחלט לא בית רגיל. מדובר במוזיאון של סלבדור דאלי- אמן שאהב ליצור יצירות ייחודיות שמושכות את העין ומגרות את הדמיון. לנו הבית הזכיר כעין תבנית ביצים עם כל הבליטות בצדדים אבל מי יודע למה האמן עצמו התכוון?

תבנית ביצים גדולה?
תבנית ביצים גדולה?צילום: iStock

הבית השוקע- הבית הזה הוא היחיד ברשימה שלמעשה הוא רגיל לחלוטין. הבית הפריזאי הזה הפך למפורסם עקב אשליה אופטית המאפשרת למי שנמצא על הגבעה שליד הבית לצלם את הבית מזווית, ולגרום לו להיראות כשוקע באדמה. לא ברור אם מלכתחילה בנו את הבניין בשביל האשליה או שגילו אותה רק מאוחר יותר, בכל מקרה המקום הפך לאטרקציה תיירותית פופולארית.

הבית שרק נראה שוקע
הבית שרק נראה שוקעצילום: iStock

בית הנעל היינס- הבית נבנה על ידי, איך לא, מוכר נעליים בשם היינס. היינס, שגם נתן לבית את שמו, רצה ליצור בית ייחודי ושכר אדריכל שיעצב לו בית בצורת מגף. למרות שהיינס עצמו אף פעם לא גר בבית- הוא ראוי למגורים והיינס מכר אותו לאחד מעובדיו שגר בו. כיום, גם בית זה משמש כאטרקציה וכל אחד יכול לבוא ולהתרשם מבית הנעל.

בית הנעל או נעל בית? אתם תחליטו
בית הנעל או נעל בית? אתם תחליטוצילום:iStock

החללית- הבית הזה ממוקם ממש קרוב אלינו: בישראל. הבית ממוקם בנווה דניאל וזכה לכינוי "החללית" עקב המראה האסטרונאוטי שלו. הנרי פאבי, האדריכל שעיצב את הבית טען שהוא פחות אוהב קירות ישרים- ואכן כל חדרי הבית מעוצבים בצורה מעוגלת. אולם, למרות שפאבי עיצב את הבית בן ה4 קומות כבית חלומותיו, הוא החליט לבסוף למכור אותו כמו שתוכלו לראות בסירטון.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!