נתניהו: מה שאיראן תחביא - ישראל תמצא

ראש הממשלה חשף בעצרת הכללית של האו"ם את קיומו של מתקן אטומי סודי בטהרן שמקדם את תוכנית הגרעין האיראנית. צפו

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו חושף בנאומו בעצרת הכללית באו"ם שקיים אתר סודי בטהרן שמקדם את תוכנית הגרעין של איראן.

נתניהו הצביע על אתר נוסף ובו ממוקם מתקן אטומי המשמש את הממשל האיראני. "לאיראן יש עוד מתקן סודי בטהרן - מחסן אטומי סודי שבו מאחסנים כמויות עצומות של ציוד וחומרים הקשורים לתכנית הגרעין של איראן".

ראש הממשלה הציג מפה של המקום ותמונה שלו. "כמו הארכיב הגרעיני שחשפנו מדובר במקום שנראה תמים. ניתן לראות אותו בגוגל. זהו המתקן הסודי השני שלהם".

"מדוע איראן שומרת ארכיון אטומי ומחסן אטומי סודיים? הסיבה היא שהם לא נטשו את מטרתם לפתח נשק גרעיני. מה שאיראן תחביא - ישראל תמצא", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "ישראל שיתפה את המידע שמצאנו על איראן. סבא"א עדיין לא נקטה בשום פעולה למרות שעברו חודשים".

נתניהו פנה ליו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו."בדוק את המתקן לפני שהם יספיקו לפרק אותו. זוכר שאמרת לנו שיהיה ניתן לבדוק את איראן בכל זמן ובכל מקום? אז מה לגבי כאן ועכשיו? כדאי גם שתבדוק אתרים נוספים שסיפרנו לך עליהם. שתספר לעולם את האמת על איראן".

בפתח דבריו ציין ראש הממשלה, "כשעמדתי פה לפני שלוש שנים, עמדנו כמעט לבד נגד כל האומות. ישראל היתה כמעט היחידה שהתנגדה להעסקת גרעין עם איראן. התנגדנו לכך משום שהעסקה היתה מביאה את איראן לנשק גרעיני. ישראל חשפה את האמת כשהגיעה לארכיון האיראני וחשפה למעלה מ-100 אלף מסמכים שכללה ראיות משמעותיות לכך שאיראן ניסתה להשיג נשק גרעיני ורימתה את הקהילה הבינלאומית".

ראש הממשלה לא חסך ביקורת ממי שמסייע לטהרן להמשיך את הטרור מתוצרתה. "איראן ירתה טילים על סעודיה, איימה על חופש השיט במיצרי הורמוז ובאב אל-מנדב, מימנה את חיזבאללה ואת חמאס. בחודש שעבר, שני סוכנים איראנים נעצרו בארה"ב. אירופה מנסה לעזור לאיראן לעקוף את הסנקציות של ארה"ב. זו קריאת השכמה עבור מנהיגיה. במקום לחבק את הדיקטטורים, הצטרפו לארה"ב ולמדינות הנאבקות באיראן", דברי נתניהו.

הוא פנה גם למנהיגים האיראניים. "יש לי מסר לדיקטטורים בטהרן: ישראל יודעת מה אתם עושים ואיפה. לא ניתן למדינה שקוראת להרס שלנו להשיג נשק גרעיני. לא עכשיו, לא בעוד עשר שנים. לעולם לא".

הוא גם רמז שישראל לא תירתע לפעול נגד הטרור האיראני גם בסוריה, חרף המתיחות עם רוסיה. "נפעל נגדכם בכל מקום ובכל זמן בסוריה, בלבנון ובעיראק".

נתניהו ציין כי הוא רואה ושומע את המחאה של העם האיראני נגד מנהיגיו. "תומכי ההסכם טענו כי החזרת הסנקציות תביא לאהדה למשטר. להיפך, הם יוצאים נגד המשטר. הם קוראים לצאת מסוריה ומעזה, לדאוג לאנשי איראן. אני מקשיב למחאה הזו, אני מדבר אל העם האיראני, ואני מקבל הרבה תגובות מאיראנים על כך".

גם לארון הטרור חיזבאללה ביקש נתניהו להעביר מסר. "חיזבאללה משתמש בכוונת תחילה באנשים תמימים בביירות כמגנים אנושיים". הוא הציג תצלום לווין בו נראים שלושה אתרי טילים ליד שדה התעופה בביירות והבהיר, "ישראל יודעת מה אתם עושים. לא ניתן לכם לחמוק ללא עונש".

הוא הוסיף כי היה גם צד טוב אחד להסכם עם איראן. "יש לי וידוי גבירותי ורבותי, זה אולי יפתיע אתכם אך עלי להודות שלהסכם עם איראן יש השפעה אחת חיובית – הוא קירב בין ישראל לבין מדינות ערב באינטימיות חסרת תקדים. מעולם, לא ראיתי בחיי כזו אינטימיות ולא יכולתי לדמיין כזו, בטח לא לפני מספר שנים. ישראל מעריכה מאוד את הידידויות החדשות הללו. יום יגיע וישראל תוכל להציע שלום רשמי לשכנות ערביות אחרות, כולל הפלסטינים. אני מצפה לעבוד עם טראמפ סביב התכנית שלו לשלום עם הפלסטינים".

נתניהו לא שכח להודות לארה"ב על תמיכתה הבלתי מסוייגת בישראל, תחת מנהיגותו של הנשיא טראמפ. "אני מודה לנשיא טראמפ ולשגרירה ניקי היילי על התמיכה בלתי מסוייגת שלהם בישראל באו"ם. הם תומכים בזכותנו להגן על עצמנו מפני מועצת זכויות האדם שפשטה את הרגל מבחינה מוסרית ומפני אונסק"ו״.

גם לטענות של אבו מאזן נגד חוק הלאום דאג ראש הממשלה להתייחס. "האזרחים הערבים מקבלים זכויות שוות בישראל - אך פה מאשימים אותנו באופן מביש באפרטהייד. קוראים לישראל גזענית כי הפכה את העברית לשפה הרשמית שלה? את מגן הדוד לסמל שלה? זה ממש טפשי", סיכם נתניהו.

הוא הוסיף כי "האו"ם צריך לגנות את הרשות הפלסטינית על התשלום שלה לטרוריסטים".