נס במעלה הזיתים

ערבים השליכו שלושה בקבוקי תבערה לעבר סוכות בהן ישנו ילדים. "דורשים עמדה קבועה ונוכחית משטרתית רצופה"

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ט

נס במעלה הזיתים     -ערוץ 7
אחד מבקבוקי התבערה
צילום: TPS

ערבים השליכו הערב (חמישי) שלושה בקבוקי תבערה לעבר סוכות בשכונת מעלה זיתים בירושלים, שהיו מאוכלסות במשפחות עם ילדים.

לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במקום פרצה דליקה שכובתה על ידי האזרחים.

יאיר, תושב שכונת מעלה הזיתים סיפר לסוכנות הידיעות TPS, "הערב, בעיצומו של החג משפחות עם ילדיהם קטנים ישבו בסוכה, כשלפתע נזרקו לעברם בקבוקי תבערה. בנס הארוע נגמר רק בכמה ילדים שהיו חשופים לפיגוע ונפגעו מחרדה ובנזק קל".

לדבריו, "בעקבות השלכת הבקת"בים כוחות הביטחון מציבים כרגע עמדה ברחוב ממנו נזרקו הבקבוקים".

הוא מאוכזב מתגובת מערכת הביטחון. "הפעם היה נס גלוי. אנו מתריעים שוב ושוב שמהרחוב המקביל לשכונה היהודית ישנן התקפות חוזרות ונשנות. האירוע הערב מצטרף לכך שהערבים העלו רחפן מעל השכונה הבוקר. הגשנו תלונה במשטרה שאולי יכלה למנוע את הפיגוע הערב, אך עד כה לא היתה כל התייחסות לעניין. אנו דורשים עמדה קבועה ונוכחות משטרתית רצופה במקום", סיכם.

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, שבקבוקי התבערה נזרקו לעבר הבניין שבו הוא מתגורר, אמר "אני מצפה מהמשטרה להציב כוחות דרך קבע במקום שממנו באופן קבוע מיידים אבנים ומשליכים בקבוקי תבערה ובמיוחד בסוכות כשאנו ושכנינו ישנים בסוכה שחשופה למחבלים.

''העובדה כי עשרות שנים מיידים על ביתי בקבוקי מאותה פינה ממש, והמשטרה טרם השכילה להציב ציוד תיעוד לצורך תפיסת המחבלים, מעידה על חוסר הרצינות מצד הממשלה בשמירת ביטחון תושבי מזרח ירושלים. האצבע המאשימה אינה מופנית אל השוטרים וקציני המשטרה שפועלים בשעות לא שגרתיות ועושים ככל שלאל ידם על מנת לשמור על בטחון התושבים, אלא כנגד ממשלת ישראל שבאופן אבסורדי ושאינו מובן לא מצאה לנכון עד היום לתקצב את מערך המצלמות להגנה ואבטחת תושבי ירושלים", הוסיף קינג, יו"ר רשימת ''מאוחדים''.