פנינה תמנו שטה
פנינה תמנו שטה צילום: חזקי

לכבוד
ח"
כ משה כחלון
שר האוצר

הנדון: קיצוץ קצבאות הפנסיה של האזרחים הותיקים

לאחרונה קיבלו כרבע מליון עמיתי קרנות הפנסיה שבהסדר 'עמיתים' הודעה כי החל מיולי הקרוב יקוצצו קצבאות הפנסיה שלהם ב-1.3%.

מדובר בעוולה חברתית מהמעלה הראשונה כלפי אוכלוסיה עצומה אשר תרמה את חלקה למדינה ישראל ולחברה הישראלית, וכעת אחריותה של המדינה היא לדאוג כי האנשים הללו יזדקנו בכבוד.

הטענה המרכזית להחלטה היא כי בניגוד לצפי ולהחלטה בעבר שיעלה גיל פרישת נשים, הדבר לא קרה ועל כן נוצר גירעון בהתאם לתחזית ותחשיבים שגויים. אך השאלה המתבקשת היא מה אשמים כל אותם גמלאים בכך שגיל הפרישה לא הועלה, ומדוע הם אלו שצריכים לשלם את המחיר? מה בין שמיטה להר סיני?

נזכיר כי מצבם של הגמלאים ממילא הורע, כיוון שהקרנות והקצבאות כבר נשחקו כתוצאה מהצמדתן למדד המחירים לצרכן ולא לשכר הממוצע במשק, דבר נוסף הדורש התערבות ותיקון.

בשל מצוקת הגמלאים וההחלטה השערורייתית הרינו לפנות אליך להתערב באופן אישי בסוגיה, לעצור את ההחלטה לקצץ בקרנות ובקצבאת הגמלאים. כמו כן, אנו מבקשות מכבוד השר לכנס דיון מיוחד ושולחן עגול שיכנס סביבו באופן מיידי את כל הגורמים כולל נציגות הגמלאים בכדי לפתור את המשבר.

נדמה כי תרבות החרב מעל צווארם של הגמלאים מעת לעת הפכה את הגמלאים לבני ערובה של המדינה. מחויבותנו כשליחי ציבור היא לדאוג לאנשים הללו שהינם אבן היסוד של החברה הישראלית ולמנוע בשורות וגזירות שכאלו.

בטוחני שמשרד האוצר שבראשו אתה עומד יכול למצוא פתרונות יצירתיים למצב הנוכחי ולא להשליך את הגמלאים שישלמו מחיר כבד כאמור.

נודה לטיפולך ולתשובתך.
בברכה חג שמח,
חברות הכנסת פנינה תמנו שטה וטלי פלוסקוב.