עו"ד מורן סמון
עו"ד מורן סמוןצילום: כפיר זיו

עו"ד מורן סמון, מומחית בענייני משפחה, מציעה להעמיד לדין נשים שנזכרות לספר על הטרדה מינית שחוו שלושים שנה לאחר האירוע ולא מצליחות להוכיח שאכן היתה הטרדה.

"הצעת ייעול ואולי גם הצעת חוק", צייצה סמון בטוויטר, ''נשים שקמות אחרי 30 שנים ויותר ומאשימות גברים בהטרדה מינית (לא כל שכן כזו שקרתה בגיל העשרה), יחויבו לצרף ראיות ובהעדר ראיות ישאו בהשלכות לרבות העמדה לדין על אי קיום חובתן האזרחית לדווח בזמן אמת''.

סמון כתבה את הדברים על רקע פרשת מינוי שופט בית המשפט העליון בארה"ב. נשים טענו כי השופט ברט קוואנו הטריד אותן לפני עשרות שנים.

ההצעה של עו"ד סמון גררה תגובות רבות. אחת הגולשות הציעה ''שגברים יפסיקו להטריד מינית ואם הם כבר הטרידו, אז שלא יתמודדו על תפקיד ציבורי שדורש מהם להיות ללא רבב''.

עו"ד סמון הגיבה, ''מאיפה לך לדעת שיש בסיס לדברים? האיש טען שלא הטריד ומנגד היא טענה שכן. זה קרה לפני למעלה מארבעה עשורים! פרופורציות!''. לדבריה קיים טרנד להאמין לנשים אולם ''אמונה על רקע מגדרי היא מסוכנת''.

"היה מקרה לא מזמן בבית המשפט של אישה שטענה לאונס בילדות על סמך זיכרון והוכח שהזיכרון הושתל במוחה באמצעות הטיפול. זה בעייתי לשני הצדדים להתמודד עם דברים שקרו לפני 30 ו-40 שנים. אני מבינה שיש מקרי קיצון שבהם יש אמת בדברים, אבל ברוב המקרים אחרי כלכך הרבה שנים יש בעייתיות לברר את זה לעומק.

"אז השאלה כחברה מה אנחנו עושים בעניין. נכון להיום יש התיישנות ואני תומכת בה כי לדעתי צריכה להיות אחריות גם לנשים לדווח", הוסיפה עורכת הדין.