הקפות שניות בלב העיר העתיקה

במוצאי שמחת תורה יתקיימו הקפות שניות בכיכר נחמיה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים, לזכרם של הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד.

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תשע"ט

הקפות שניות ברחוב הגיא
הקפות שניות ברחוב הגיא
צילום: עטרת כהנים

במוצאי שמחת תורה תתקיימנה, שנה רביעית ברציפות, הקפות שניות בכיכר נחמיה (ההוספיס) ברחוב הגיא בעיר העתיקה שבירושלים.

ההקפות יערכו במקום בו נאבקו הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד במחבל פלסטיני ונרצחו, במוצאי שבת חול המועד סוכות בשנת תשע"ו.

הפיגוע התרחש בליל הושענא רבא תשע"ו אז תקף מחבל את משפחתו של אהרון בנט הי"ד. למשמע הקריאות לעזרה נחלץ הרב נחמיה לביא, תושב בית ויטנברג הסמוך, לסייע למשפחה.

"מעשה הגבורה הזה עומד לנגד עיננו בכל יום ובכל שעה" מספר אביעד שינוול חברו ושכנו של הרב נחמיה הי"ד, "מיד לאחר הפיגוע הנורא גמרנו אומר להנציח את הקדושים באירוע הקפות שניות, שמחה של תורה שהייתה נר לרגלם של הרב נחמיה ושל אהרון הי"ד וברוך השם, כבר במוצאי שמחת תורה יומיים לאחר הפיגוע, הגיעו למקום הפיגוע מאות אנשים נשים וטף להקפות, מעמד מרומם ומחזק מאוד שמאז הפך למסורת וכיום מדובר בהקפות המרכזיות של תושבי העיר העתיקה וסביבתה".

שינוול מוסיף ומספר על יוזמת הנצחה נוספת שאותה יזם נוער העיר העתיקה - הקמת פינה חמה לרווחת כוחות הביטחון, "הנוער היקר שלנו ניתב את הצער והכאב לעשייה חיובית, כבר למחרת הפיגוע יזמו הקמת פינה חמה לרווחת מאות אנשי כוחות הביטחון שניצבים בכל עת על המשמר בעיר העתיקה".

כאמור, אירוע ההקפות השניות יתקיים גם השנה ברחוב הגיא בעיר העתיקה. "הגעת מאות חוגגים לאירוע מחזקת מאוד את תושבי האיזור וכן את משפחות לביא ובנט", מוסיף שינוול.

השנה ינגנו וישירו באירוע להקת שיר חדש, וישתתפו בו רבנים ואישי ציבור שיגיעו לכבודה של תורה. לכבוד לומדיה ולכבוד בוני ירושלים וכמובן לזכרם של הקדושים.

האירוע, המאורגן בשיתוף עמותת עטרת כהנים ישיבת עטרת ירושלים ומינהל הקהילתי העיר העתיקה, יתחיל במוצאי שמחת תורה בשעה 21:00, והוא מתואם ומאובטח על ידי המשטרה וכוחות הביטחון.