נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, גונן היום (שני) על השופט ברט קוואנו ואמר שאילו הוא עצמו היה שותה אלכוהול, הוא היה השיכור "הגרוע ביותר בעולם".

דבריו של טראמפ נאמרו בתגובה לטענות סנטורים דמוקרטים שמתנגדים למינוי קוואנו לבית המשפט העליון, לגבי חיבתו לטיפה המרה.

הנשיא התייחס להודאתו של השופט, שהוא "אוהב בירה", ואמר שהופתע מכנותו. "זה לא אדם שטען שהוא מושלם, בכל הקשור לאלכוהול", אמר. אז פנה לדבר על עצמו.

"איני שותה אלכוהול", אמר לכתבים על מדשאת הבית הלבן. "אני יכול לומר בכנות שלא שתיתי כוס בירה אחת בכל ימי חיי. זו אחת התכונות הטובות היחידות שלי", הוסיף לקול צחוק העתונאים.

"מעולם לא שתיתי כוסית אלכוהול", המשיך. "תארו לכם שהייתי שותה? איזה סמרטוט ודאי הייתי. הייתי [השיכור] הגרוע ביותר בעולם".

לפני כשנה דיבר טראמפ באירוע נגד השימוש בסמים על המאבק הטראגי של אחיו הבוגר, פרד טראמפ הבן, באלכוהוליזם – מאבק שהסתיים כשנפטר בגיל 43, בשנת 1981.

"היה לי אח, פרד", סיפר. "בחור נהדר, נראה הכי טוב, אישיות הכי מוצלחת, הרבה יותר טובה משלי. אבל היתה לו בעיה. היתה לו בעיה עם אלכוהול, והוא נהג לומר לי, 'אל תשתה. אל תשתה'. הוא היה בוגר ממני באופן משמעותי ואני שמעתי בקולו וכיבדתי [אותו]".

מאז אזהרתו של אחיו, אמר טראמפ, הוא אינו שותה או מעשן, בגלל שהיה לו "מישהו שכיוון אותי" בתחום הזה. "למדתי בגלל פרד", הוסיף. "למדתי".