אין תקומה גדולה מזו
אין תקומה גדולה מזוצילום: הודיות

עשרות ניצולי שואה השתתפו אמש (שני) בחגיגות שמחת תורה שנערכו בכפר הנוער הדתי הודיות, השוכן בגליל התחתון.

האירוע התקיים זו השנה השישית ומלבד הניצולים והתלמידים נטלו בו חלק חברי התאחדות יוצאי רומניה בחיפה. ראש מועצת גליל תחתון מוטי דותן השתתף גם הוא בריקודים עם ספרי התורה.

"ניצולי השואה התארחו בכפר לאורך כל החג, כאשר כל תלמיד מאמץ ניצול שואה, אותו הוא מלווה במשך יומיים. לחלק מהניצולים זו הפעם היחידה בשנה בה הם עולים לתורה ומתפללים בבית כנסת", סיפר רכז שכבת י"א בהודיות.

אלירן שהגיע להקפות מטבריה, אמר "לצערנו בעוד כמה שנים כמעט ולא יישארו ניצולי שואה. עלינו לנצל כל הזדמנות כדי שהדור הצעיר יחווה וישמע את סיפורם של יצולי השואה ממקור ראשון. האירוע מסמל חיבור אמיתי בין דורות בחברה הישראלית וכן חיזוק המסורת היהודית והישראלית. מרגש לראות את ניצולי השואה שלאחר כל הסבל שעברו ממש זכו לסגור מעגל".

אביגיל כהן, תלמידת י"א בהודיות, סיפרה כי "היתה חוויה מרוממת. למדתי המון מהמפגש הישיר עם ניצולי השואה. כל אחד מהניצולים הוא היסטוריה מהלכת, הכי הדהים אותי האופטימיות שלהם והשמחה למרות כל מה שעברו. בדור שלנו אנשים צריכים ללמוד להעריך ולהוקיר את כל הטוב והשפע שיש לנו".

מנהל הכפר, אלי שטיין, אמר כי "לאור ההצלחה הגדולה בשנים שעברו, גם השנה המשכנו את המסורת וקיימנו אירוע הקפות שניות. החיבור בין ניצולי שואה ותלמידי הכפר מלמד אותנו הלכה למעשה, שיעור חשוב על כבוד, אהבת חינם ואחדות בין מעגלים שונים בחברה הישראלית".

עוד הוסיף שטיין כי "חיבור של זיכרונות ניצולי השואה משמחת תורה בגטו ורשה, עם שמחת התורה של תלמידנו היקרים, כפי שהעידו הניצולים היקרים 'כל הקפה היוותה ניצחון עבורם'. המפגש הזה גרם לתלמידים שלנו להרגיש באופן המוחשי ביותר שהם חלק ממשי מההיסטוריה של עם ישראל. ניצולי השואה מחובקים עם ספרי תורה ובוכים מדמעות של אושר – אין תקומה גדולה מזו".כנו את המסורת וקיימנו אירוע הקפות שניות. החיבור בין ניצולי שואה ותלמידי הכפר מלמד אותנו הלכה למעשה, שיעור חשוב על כבוד, אהבת חינם ואחדות בין מעגלים שונים בחברה הישראלית".

עוד הוסיף שטיין כי "חיבור של זיכרונות ניצולי השואה משמחת תורה בגטו ורשה, עם שמחת התורה של תלמידנו היקרים, כפי שהעידו הניצולים היקרים 'כל הקפה היוותה ניצחון עבורם'. המפגש הזה גרם לתלמידים שלנו להרגיש באופן המוחשי ביותר שהם חלק ממשי מההיסטוריה של עם ישראל. ניצולי השואה מחובקים עם ספרי תורה ובוכים מדמעות של אושר – אין תקומה גדולה מזו".