"מרקל לא ראויה לכבוד"

החוקר ד"ר אפרים זורוף מתייחס לביקור הצפוי של קנצלרית גרמניה וטוען כי היא פוגעת בביטחון ישראל: "עושה הכל לבטל הסנקציות על איראן"

בני טוקר , כ"ג בתשרי תשע"ט

"מרקל לא ראויה לכבוד"-ערוץ 7
נתניהו ומרקל. ארכיון
צילום: חיים צח, לע"מ

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תגיע מחר לביקור בישראל, אך לא כל מי שמעורה ביחסי ישראל-גרמניה סבור שאנגל ראויה לקבלת פנים חמה.

ד"ר אפרים זורוף, מנכ"ל מרכז שמעון ויזנטל בירושלים, טוען בשיחה עם ערוץ 7 כי פעילותה של מרקל לביטול הסנקציות על איראן סותרת את אמירותיה בדבר הצורך לשמור על ביטחון ישראל.

"למרות כל הצהרותיה בנושא השואה וביטחון ישראל היא בעצם מובילה מאמצים לעקוף את הסנקציות נגד איראן ועושה הכל כך שהמשטר בטהרן ימשיך לנהל עסקים פורחים עם גרמניה", קובע זורוף.

לדבריו, "מדובר בהיקף סחר של כמה מיליארדים וזה כמובן סותר מהותית את ההצהרות שלה ביחס לחשיבות ביטחון ישראל".

זורוף סבור שזו סיומת עגומה לקריירה הפוליטית של הקנצלרית, "היא עומדת לסיים את תפקידה, הפופולריות שלה בירידה בגלל ההחלטה שלה להתיר את כניסתם של יותר ממיליון פליטים מהמזרח התיכון לגרמניה מה שגרם לבעיות קשות בארצה. כעת גם הפעילות שלה למניעת הפעלת הסנקציות נגד איראן פוגעת בביטחון ישראל ועומדת בסתירה להצהרות התמיכה שלה בנו".

"אין לי ספק שהיא אולי תתקבל כאן בכבוד אבל אני לא מתפלא על כך הרי ראש הממשלה שלנו נסע לא מזמן ללליטא ושיבח אותם זאת למרות כל הפשעים שהם ביצעו בשואה, אז גם על זה אני לא ממש מתפלא", תוקף זורוף.