ריבלין לעזראים: חזק ונתחזק!

נשיא המדינה השתתף בחגיגות המאה לתנועת הנוער הדתית הותיקה "עזרא" וחתם את נאומו בברכה המסורתית של חניכי התנועה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשע"ט

תנועת הנוער הדתית "עזרא" חגגה הערב (שלישי) מאה שנה לייסודה באירוע בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, בעצמו בוגר התנועה, ומזכ"ל התנועה שאול דה מלאך.

ריבלין נאם באירוע ואמר לחוגגים, "בשנים האחרונות חידדה עזרא את המסר שלה לחניכיה ובצד החזון הנישא על שלמות תורנית ולאומית הוסיפה כי הכל ייעשה ואני מצטט 'מתוך אחריות למדינת ישראל כולה'. מי שמבקש להנהיג את הרכבת ולא להשאר בקרונות האחוריים חייב ליטול אחריות על המדינה כולה".

לדבריו, "על כולנו ללמוד מעזרא כי את כל האידאלים הנישאים ניתן להגשים - רק 'מתוך אחריות למדינת ישראל כולה' על כל שבטיה, על כל שסעיה על כל מחלוקותיה".

הנשיא פנה לחניכי ומדריכי התנועה ואמר, "חניכות וחניכים לתנועת הנוער הכח להצית אש בלבבות להרים את הנערים והנערות מהברזלים להוציא אותם מהמסכים ולהזכיר לכולנו כי גם אם ארוכה הדרך, ורבה הדרך, הן כוחנו עוד רב. וגם אם ארוכה הדרך, ורבה הדרך, נעבור בה יחדיו. על מאה השנים הראשונות של עזרא כולנו צריכים להודות לכם בוגרי וחניכי התנועה לדורותיהם מראשוני המייסדים שכבר אינם איתנו, ועד לחניכי 'נטעים' שנמצאים בצעדיהם הראשונים בסניפים".

"מזל טוב למאה השנים שעברו, וברכות למאה השנים שעוד יגיעו. אסיים את דברי בברכת העזראים: חיזקו חברות, חיזקו חברים, חזק ונתחזק!", חתם ריבלין את הנאום בברכה המסורתית של חניכי "עזרא".