מרקל מגיעה לישראל לדבר על איראן

קנצלרית גרמניה תנחת הערב (רביעי) לביקור קצר במהלכו תדון עם ראש הממשלה בנוגע להתנגדות האיחוד האירופי לסנקציות על הממשל בטהרן.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

מרקל מגיעה לישראל לדבר על איראן-ערוץ 7
נתניהו ומרקל בפגישתם האחרונה
צילום: חיים צח, לע"מ

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, תגיע הערב (רביעי) לביקור בזק בן יממה אחת בישראל, במהלכו תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

במהלך שהותה בארץ, היא תגיע גם לביקור רשמי במוזיאון 'יד ושם' בירושלים.

שעה אחרי נחיתתה, כבר תיפגש מרקל עם נתניהו כשבמרכז הדיונים בין השניים תעמוד עמדתה של הקנצלרית, הנחשבת למנהיגה הבולטת באיחוד האירופי, נגד הסנקציות האמריקניות שהוטלו על איראן. גרמניה גם נחשבת מתנגדת חריפה ליציאה האמריקנית מהסכם הגרעין ומעוניינת לשמר אותו.

מחר היא תקבל תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה, בטקס חגיגי שייערך במוזיאון ישראל ואחר כך תיוועד עם הנשיא ריבלין. מיד לאחר פגישה זו, היא תקיים מפגש נוסף בארבע עיניים עם ראש הממשלה נתניהו ואז יערכו השניים מסיבת עיתונאים משותפת.

הבוקר גורם לכאב ראש לא פשוט למשטרה בירושלים, שתיערך בכוחות מתוגברים כדי לאבטח את הביקור ובעיקר לפעול למניעת פגיעה בציבור, בשל חסימת צירי תנועה המתבקשת מביקור ממלכתי בסדר גודל כזה.

במשטרה מבהירים כי צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים בבירה וייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לירושלים לפרקי זמן קצרים.