טרור הצעצועים

מחבלי חמאס מצמידים צעצועים ואורות צבעוניים לבלוני נפץ במטרה שישמשו פיתיונות לילדי הישובים בעוטף עזה.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

טרור הבלונים והצעצועים
טרור הבלונים והצעצועים
צילום: דוברות המשטרה

במגמה לגרום לילדי הישובים בעוטף עזה להתקרב אל מטעני נפץ מעופפים החלו מחבלי רצועת עזה להצמיד לבלוני נפץ אורות צבעוניים וצעצועים. כך מדווח היום (רביעי) העיתון 'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח באחד המקרים האחרונים בהם נעשה שימוש שכזה בבלונים נמצא לפני מספר ימים באחד היישובים במועצה האזורית אשכול צעצוע נפץ שחובר לזר של בלונים. המטען המסוכן התגלה בשעת לילה מאוחרת כיוון שהוא כלל גם אורות צבעוניים ומנצנצים.

העיתון מדווח כי בעקבות הגילוי הופצו הנחיות מיוחדות לתושבים ובהם נכתב: "אנא, הנחו את הילדים שלא לגעת בחפצים שמחוברים לבלונים ונראים כמו צעצועים. במקרה כזה יש להתרחק ולהזעיק מבוגר או איש ביטחון".

עוד נכתב בפנייה לתושבים כי "לעתים ישנם ציורים על בלונים, עם לבבות וחיוכים, פרצופים מצחיקים וכדומה. כל אלו נועדו על מנת ליצור רושם תמים למטען הנפץ. אין לגעת ואין להתקרב".

מזכיר קיבוץ בארי, יניב הגי, מספר, "בלוני נפץ מגיעים לתוך הקיבוץ בכל שעות היום וגם בלילה. הם מגיעים עם אורות מהבהבים ונצנצים ובלונים עם פרצופים מחייכים, כדי שילדים ירצו לגעת בהם. שלשום הייתה עפיפוניאדה בקיבוץ, ואז אני שומע ילדה שואלת את אבא שלה: 'איך אני אבדיל בין עפיפון שלנו לעפיפון מבחוץ?'. אני מצפה מראש הממשלה לקחת אחריות ולהגיד ש'אני הולך לעשות את כל מה שצריך כדי לפתור את המצב'. זה לא אומר רק כוח, זה אומר גם לדבר, לנסות, להשתדל, להשקיע משאבים, זמן, כסף, כל מה שהוא יכול. המצב הזה לא יכול להימשך".