יוסי בכר פורש מצה''ל
''אתה האיש שהפכת חזון למציאות''

האלוף מוטי ברוך מונה למפקד הגיס המטכ"לי ובית הספר לפיקוד ושליטה במקומו של האלוף יוסי בכר שמשתחרר מצה''ל לאחר 35 שנות שירות צבאי

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

''אתה האיש שהפכת חזון למציאות''-ערוץ 7
האלוף יוסי בכר
צילום: דובר צה"ל

האלוף מוטי ברוך מונה למפקד הגיס המטכ"לי ובית הספר לפיקוד, שליטה ומטה מבצעי במחנה עמנואל, במקומו של האלוף יוסי בכר אשר כיהן בתפקיד במהלך ארבע השנים האחרונות.

טקס ההחלפה נערך במעמד מפקד זרוע היבשה האלוף קובי ברק, מפקדים ובני משפחה.

''בצה"ל בכלל, וביבשה בפרט, מתרחשת מהפכה, לא פחות, בעקבות הקמת בית הספר", אמר האלוף ברק. ''איך עושים שינוי כזה? כמו תמיד, קודם כל בקביעת המפקד שיוביל מהלך מסוג זה''.

ברק פנה למפקד היוצא יוסי בכר, ''יוסי, כפי שהובלת אלפי חיילים אל מול אויב – באומץ לב, במקצועיות, במסירות ובמנהיגות יוצאת דופן, כך גם הובלת את הקמת בית הספר וביסוסו. טביעות אצבעותיך ניכרות בכל פינה בצה"ל בתחום זה''.

למפקד הנכנס אמר האלוף ברק ''מוטי, קבלת הפיקוד על בית הספר לפו"ש ועל הגיס המטכ"לי היא ללא ספק, נקודת השיא לשירות מורכב, מאתגר ומרשים. אני בטוח כי הניסיון הרב שצברת בתפקידי פיקוד ותפקידי מטה יסייעו לך רבות גם בתפקידך זה".

מוטי ברוך
צילום: דובר צה"ל


מפקד הגיס המטכ"לי היוצא, יוסי בכר, אמר כי "לפני שנתיים ושלושה ימים עמדנו כאן בהרכב דומה – בטקס הקמת בית הספר לפו"ש. בית הספר והמגמות ימשיכו להיות הבית המעשי והמקצועי למפקדות ולמפקדי היבשה – הצלחתם היא הצלחתנו, רק רוח שכזאת תוביל למקום הנכון את עיסוקיכם ומכוונתכם לדרך הפעולה הנכונה. מפקדנו, אלוף קובי ברק, תודה על חופש הפעולה, קור הרוח ברגעים קשים ועל היותך חבר.

''מוטי, קח את צוות האנשים המדהים העומד כאן לפנינו ותמשיך אתה ככל יכולותיך במשמרת שלך. משוכנע אני כי במקצועיות גבוהה, השקעה אינסופית, יכולת אלתור ורתימת כוחות נוספים תוכל ביחד עם אנשיך החדשים לעמוד באתגרים''.

בכר התייחס לסיום שירותו הצבאי לאחר 35 שנים. ''רגעים אלה הינם הרגעים האחרונים שלי בשירות הסדיר בצה"ל, בשלבים רבים במהלך שירותי ראיתי עצמי מסיים את השירות – מעולם לא האמנתי כי השירות שלי יימשך 35 שנים. השירות היה לי דרך חיים, קיבלתי הרבה יותר משנתתי. אמשיך לתרום בשירות המילואים ככל שאדרש, הצבא והמדינה הם החשובים מכל".

המפקד הנכנס האלוף מוטי ברוך אמר "אני עומד נרגש נוכח המעמד וקבלת הפיקוד על ביה״ס. אומנם עבורי זו אינה זכות ראשונים, אך ברור כי המלאכה לא תמה ולפנינו אתגרים רבים. בהם חיזוק היסודות, המשך פיתוח התחומים עליהם מפקד בית הספר, בראשם הכשרת המפקדים וכשירות המפקדות. בראייתי ובהמשך לרעיון הקמת בית הספר לאימון והכשרת המפקדים והמפקדות, תחת קורת גג אחת, בסביבה מורכבת, מחייבת אותנו למצות את יכולות היבשה יחד עם יכולות רב-זרועיות ורב-ארגוניות, באווירה אשר מדמה מצב מלחמה.

''זהו האתגר והמשימה המרכזית העומדת לפתחנו. אין לי ספק כי איכות האנשים והידע המקצועי הרב שהם אוצרים בתוכם יאפשרו לנו לעמוד באתגרים אלה ואחרים. יוסי חברי היקר, זכות הראשונים, שמורה לך, אתה האיש שהפכת חזון למציאות, בדרך לא ויתרת על אף פרט. כהרגלך, פעלת במרץ רב להוציא את הדברים לפועל מן הרגע הראשון ועד לשעות האלה, יעידו אנשי בית הספר ויותר מכך היחידות המתאמנות, הרוח והסטנדרטים הגבוהים שאתה תבעת מעצמך ומהאנשים, בתכנון ובביצוע של כל דבר ודבר, בשמי ובשם כלל המשרתים בבית הספר תודה והערכה רבה", אמר ברוך.