אחיות ללידה

אפרת ומיכל – שתי אחיות, ילדו בהדסה עין כרם בן ובת בהפרש של 4 שעות. ''ההתרגשות הייתה גדולה''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

אפרת ומיכל
אפרת ומיכל
צילום: דוברות הדסה

אפרת מור, המתגוררת ביישוב בני דקלים שבחבל לכיש, הגיעה יחד עם בן זוגה צורי ללדת את בנם החמישי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

"אומנם אנחנו גרים רחוק אבל רציתי ללדת בהדסה", מעידה אפרת. "אשפזו אותי ביום חמישי לצורך זירוז לידה''.

להפתעתה, פגשה שם את אחותה הקטנה – מיכל בר לב, תושבת מצפה יריחו, אף היא בהריון מתקדם שאושפזה במחלקה עקב ירידת מים. "תאריך היעד שלי היה רק עוד שבוע, אבל ירדו לי המים, ומיהרנו להדסה", מספרת מיכל.

זהובית, אמן של שתי היולדות התרוצצה בין שתי הבנות שלה במחלקה. ביום א' לקראת השעה שלוש לפנות בוקר, הועברה אפרת לחדר הלידה ופחות משעה מאוחר יותר הייתה שוב אם לתינוק זכר. מיכל לא חיכתה אפילו עד תום הזריחה.

"בסביבות חמש בבוקר התחזקו לי הצירים והורידו אותי לחדר לידה ובעשרה לשש המשפחה שלנו התרחבה עוד יותר", מספרת מיכל.

צילום: דוברות הדסה

נריה, בעלה של מיכל, אשר בקרוב יחזור הביתה עם אחות קטנה לבנו הבכור, אמר "ההתרגשות הייתה גדולה מהרגע שירדנו מהבית לאמבולנס. לא האמנתי ששתי הלידות יתרחשו באותו יום ועוד בסמיכות שכזו למרות שהשתעשעתי ברעיון... אבל בסיכומו של עניין זה היה נחמד מאוד, והמיילדת שלנו הייתה נפלאה ונחמדה''.

אפרת תשוב לביתה, שם מצפים לרך הנולד קבוצה עליזה של ארבעה אחים ואחיות. אצל מיכל ימתין האח הגדול בסבלנות לנסיכה שנוספה לשבט.

זהובית, אם היולדות והסבתא, מתגאה כבר בשלושה-עשר נכדים יחד עם בעלה דוד, העובד בהדסה. "הלידה של אפרת הייתה ממש מהירה והחמצתי אותה, זו של מיכל גם הייתה מהירה אבל הייתי שם. היחס של הצוות היה לא פחות ממדהים, בסך הכל חוויה נהדרת ועם תוצאות נפלאות", מוסיפה הסבתא בחיוך רחב.