הר ברכה ממשיך לשבור שיאים

אושפיזין, אושפיזות, הפנינג ענק, שמחת בית השואבה ועליית ענק להר הבית. ''חג משמעותי ומרומם לכל המשפחה''.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

הפנינג בהר ברכה
הפנינג בהר ברכה
צילום: יח"צ הר ברכה

תושבי הר ברכה בשומרון חגגו את הסוכות עם המשך המסורת המיוחדת, במסגרתה התושבים מארחים בבתיהם "אושפיזין", מפגש של לימוד ושיח בעניינים אקטואליים עם רב הישוב.

בנוסף ל''אושפיזין'', נשות הישוב נפגשות ל''אושפיזות'' - מפגש חברות ולימוד אקטואלי לחג ולחיים.

גם ילדי הר ברכה ייסדו מסורת משלהם, ובמסגרתה בכל יום מימי חול המועד הם פותחים את הבוקר בלימוד תורה חוויתי שמתקיים בכל יום בסוכה של משפחה אחרת.

ביום רביעי האחרון התקיים הפנינג ענק עם אלפי אורחים מכל רחבי הארץ שהגיעו לישוב כדי לחגוג את חול המועד סוכות עם משחקי ענק, חדר בריחה ועוד מגוון של פעילויות לילדים. במקביל התקיימו שיעורי תורה למבוגרים.

אירוע השיא בחג הסוכות היה שמחת בין השואבה עם עקיבא תורג'מן בהשתתפות השרים יריב לוין וחיים כץ, וכן ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן. באירוע עלתה שוב הדרישה לבניית 800 יח"ד כתשובה לרצח הרב איתמר בן גל הי"ד.

תושבי הר ברכה בעליה להר הבית
צילום: יח''צ

לסיום השבוע הגדוש פעילות, תושבי הר ברכה המשיכו במסורת הקיימת בישוב כבר מספר שנים וביום חמישי האחרון, בשעה 5 לפנות בוקר, מספר שיא של 325 תושבי הישוב, גברים נשים וילדים עלו יחד להר הבית.

אגב, בשמחת תורה בהר ברכה, כל הקפה מוקדשת לציבור חשוב שבלעדיו החיים לא היו שלמים: מובילי המשק, חיילים, מורים, לומדי התורה ועוד.

אילן פדינקר, תושב היישוב, מתאר "בהר ברכה יש מגוון רחב של פעילויות ובראשן לימוד תורה, כל אחד מוצא לעצמו מקום מתאים בקהילה, היה חג משמעותי ומרומם לכל המשפחה".