צפו: דגים נופלים מהשמיים

בעוד אנחנו מתפללים לגשם, באיראן ירד לפני כמה חודשים גשם מיוחד במינו- גשם של דגים. בקרוב אצלנו?

מתנאל ראט , כ"ד בתשרי תשע"ט

צפו: דגים נופלים מהשמיים-ערוץ 7
זהירות על הראש- גשם של דגים
צילום: iStock

לפני כמה חודשים פורסמה ידיעה מעט מוזרה בעיתון הפרסי לגבי כמות גדולה של דגים זעירים שנמצאו שוכבים על הכביש הראשי. בתחילה, המשטרה המקומית חשבה שמדובר בתאונת דרכים שעשתה משאית עם דגים, אך מסתבר שהדגים כלל לא היו מוכנים למכירה ואף היו בחיים.

עם הזמן התבררה התמונה האמיתית- זמן קצר לפני מציאת הדגים התקבל דיווח מטאורולוגי על סערה שהתחוללה מעל אגם הממוקם ליד הכביש. חוקרי הטבע שהגיעו למקום קבעו שככל הנראה מזג האוויר הסוער הביא רוחות חזקות שגרמו לבסוף לדגי האגם להתרומם ממקומם הטבעי ולנחות עם הגשם ישר על הכביש.

למרות שהתופעה נראית כתופעה על טבעית- היא תופעת טבע מוכרת המתרחשת בתדירות גבוהה יחסית. לפני כשנתיים התקבל דיווח באתיופיה על נפילת דגים וצפרדעים קטנות מהשמיים ובעשר השנים האחרונות נצפה גשם של דגים בקנדה בהודו ובאוסטרליה.

ומתי זה יגיע גם לישראל? מכיוון שאין באזור רוחות הוריקן חזקות כל כך כנראה שלא בקרוב, אבל פעם הבאה שיירד גשם חזק מהרגיל- מוזמנים לחפש בין הטיפות גם כמה דגים קטנים.

בסירטון ניתן אף לראות שהדגים עדיין זזים ושהתושבים אוספים אותם, האיראנים בינתיים לא האשימו את ישראל בגשם המוזר אבל אי אפשר לדעת מה יקרה:רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!