ריבלין באירוע ההוקרה למתנדבים בצה"ל
ריבלין באירוע ההוקרה למתנדבים בצה"לצילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נשא היום (רביעי) דברים באירוע הוקרה למערך המתנדבים בצה"ל בסימן 70 שנה למדינה.

הוא פנה אל המתנדבים והמתנדבות שבצה"ל ואמר להם, "אתם פסיפס מופלא של נשים וגברים בני כל הגילאים. צעירים בני גיל הגיוס, גמלאים, יש פה מתנדבים שאפילו אני נראה להם 'צעיר', מהארץ, מחוץ לארץ, בני כל הדתות, האוכלוסיות, המגזרים והעדות. יש ביניכם שקיבלו פטור משירות צבאי, ובחרו להתגייס למרות הקשיים. חלקכם מתנדבים בעלי צרכים מיוחדים, שהתנדבו לצה"ל והפכו לחיילים מן המניין. כולכם שייכים לאותה קבוצה נדירה, נהדרת ונבחרת, של מתנדבות ומתנדבים שבחרו לתרום לצה"ל ולמדינת ישראל. אנשים ונשים עם תחושת שליחות ושייכות, עם ציונות, עם מסירות ועם כוח רצון. אנו גאים בכם על מסירותכם, על עקשנותכם ועל תרומתכם".

הנשיא הדגיש ואמר כי "מערך המתנדבים מסמל את הקשר העמוק של צה"ל ואת המחויבות שלו לחברה הישראלית על שלל גווניה. מערך המתנדבים מסמל גם את האהבה לצה"ל - אהבה שאינה תלויה בדבר, אהבה שהיא מעל ומעבר לחובה ולחוק".

"מערך המתנדבים הוא היום מכפיל כוח בצה"ל, בסיוע לכלל היחידות בשגרה ובמוכנות לחירום. צה"ל זקוק לכם - זהו הכרח לטובת חוזקו של צבא ההגנה לישראל, ולטובת יכולתו לבצע את משימותיו השונות ביעילות ובהצלחה. ללא הרוח, המחויבות והאהבה שלכם למדינה, והרצון שלכם לתרום, להקריב ולתת - כל אחד בדרכו הייחודית והמיוחדת, לא היינו יכולים לחיות פה בבטחה. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לסגל מערך המתנדבים שעושה מאמצים כדי שכל אחת ואחד שמבקש להתנדב - יצליח בכך", סיכם ריבלין.