"חוצפה גרמנית והתערבות גסה"

מנהל מחלקת מדיניות בתנועת רגבים מאיר דויטש זועם על הניסיון למנוע את פינוי חאן אל-אחמר. "מעורבות מחוצפת בענייניה של ישראל"

חזקי ברוך , כ"ד בתשרי תשע"ט

מנהל מחלקת מדיניות בתנועת רגבים, מאיר דויטש מתייחס להצהרתה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל המבקרת בישראל, כי תבטל את פגישתה המתוכננת עם ראש הממשלה נתניהו אם יפונה המאחז הבלתי חוקי חאן אל-אחמר לפני ביקורה בישראל.

"תנועת רגבים קוראת לראש הממשלה נתניהו להיענות להצהרת מרקל, ולהקפיא את הפינוי, מאחר והפגישה הינה קריטית ליחסי שתי המדינות. פגישת נתניהו עם הקנצלרית מרקל היא קריטית, כדי לומר לה שם באופן ברור, צאי לנו מהעניינים הפרטיים של מדינת ישראל והמעורבות הלא חוקים של גרמניה בישראל", אומר דויטש לערוץ 7.

לדבריו, "נתניהו צריך לדרוש בפגישה כי גרמניה תעצור לאלתר כל מימון שהיא מעבירה לפעילות בלתי חוקית של הרשות הפלסטינית, כדוגמת חאן אל-אחמר. כמו שישראל איננה מתערבת במדיניות ההגירה והפליטים בגרמניה, כך על גרמניה להפסיק להתערב את מעורבותה המחוצפת בענייניה הפנימיים של ישראל".

"בסופו של יום אני מאמין שנראה את פינוי הכפר הבלתי חוקי חאן אל-אחמר",אומר דויטש, "פעם זה בג"ץ שמעכב, פעם זה משרד הביטחון שמעכב ופעם זו קנצלרית גרמניה שמעכבת".