מיסיונרים הטיפו בצעדת ירושלים?

אלפי פליירים של המיסיון חולקו לעוברים ושבים ונאספו על ידי מתנדבי 'יד לאחים'.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ט

חומר מיסיונרי שחולק בצעדה
חומר מיסיונרי שחולק בצעדה
צילום: דוברות יד לאחים

עשרות תלונות שהציפו את מוקד יד לאחים בשבוע שעבר וכללו עדויות לפיהם מיסיונרים נטלו חלק בצעדת ירושלים ושידלו שם יהודים להמיר את דתם.

בשני העשורים האחרונים השתתפו באירוע גם קבוצות של גויים מכל רחבי העולם שבאו להצדיע לעיר. מיסיונרים מהכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" ניסו לנצל את ריכוזם של עשרות אלפי יהודים במקום אחד כדי לנסות לשדלם להמיר את דתם לנצרות.

בעבר קבע ראש העיר אורי לופוליאנסקי כי תיאסר פעילות מיסיונרים במסגרת הצעדה, אלא שהעירייה התירה הפעם לעשרות מיסיונרים ליטול חלק באירוע.

במחלקה להצלה ממיסיון טוענים כי לא היה מדובר בפעילות מיסיונרית אגבית, אלא בכזו המתוכננת היטב. "המיסיונרים הגיעו עם חולצות מתאימות של קבוצתם ועם אלפי פליירים שחולקו ביניהם מראש וחילקו אותם לכל עובר ושב. רק פעילות מהירה של פעילי ומתנדבי סניף ירושלים ביד לאחים מנעה את המשך הפעילות המיסיונרית – כאשר הציבור הוזהר על ידינו שלא ליפול בפח, וזה מיהר לקרוע את הפליירים המיסיונרים או לתתו לידי פעילינו".

עוד אומרים שם כי פעילות המיסיונרים שנעשתה בראש חוצות, בצעדה רשמית בחסות העירייה ותחת סמלי שלטון לא זכורה במשך שנים רבות וכי מדובר בפרצה משמעותית.

בארגון מיהרו ופנו לראש העיר ירושלים בבקשה לאסור כבר מעתה את המשך השתתפותה של הקבוצה בצעדות הבאות, והדגישו כי העירייה אף נותנת בכך יד לפעילות האסורה לפי חוק. "מפניות שקיבלנו" נאמר במכתב, "עולה כי בחלק מן המקרים המיסיונרים אף פעלו בניגוד לחוק העונשין הקובע עונש מאסר על פעילות מיסיונרית בקרב קטינים, וחילקו חומרי הטפה לילדים ונערים. התעלמות העירייה מפעילות עבריינית זו, כמוה כמתן היתר מטעם העירייה למיסיונרים לעבור על החוק בראש כל חוצות – והיות העירייה שותפה לדבר עבירה".

העתק מהמכתב נשלח לרבנים הראשיים לישראל, ולרבנים הראשיים לירושלים, כמו גם לחברי הכנסת החרדיים וחברי המועצה החרדיים.

ביד לאחים אומרים כי מצער לראות שוב ושוב את אנשי המיסיון הנוצרי מנצלים כל פרצה כדי לפעול בפראות להפצת הנצרות בישראל, בין יהודים תמימים. "כל עוד רשויות החוק לא יאכפו את סעיפי חוק העונשין הקובעים עונש מאסר למטיפים לקטינים, וכל עוד לא יחוקק חוק האוסר כל פעילות מיסיונרית בארץ, מחזות מבישים נוספים שכאלו, הם רק עניין של זמן. רק חוק שייאכף, יבטיח את ביטול מלאכת השמד המיסיונרית הנואלת שאינה פוסקת במשך עשרות בשנים".