"דו"ח ה-FBI מנקה את השופט"

הבית הלבן עבר על הדו"ח וטוען שהוא מכשיר את מינוי קוואנו. פרקליטי המתלוננות העיקרית נגד השופט קוואנו זועמים על דרך עריכת החקירה.

גיא כהן , כ"ה בתשרי תשע"ט

"דו"ח ה-FBI מנקה את השופט"-ערוץ 7
השימוע לקוואנו
צילום: רויטרס

ה-FBI סיים ככל הנראה את החקירה הנוספת שלו בנוגע להאשמות נגד המועמד למינוי לבית המשפט העליון של ארה"ב, השופט ברט קוואנו.

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי הבית הלבן עבר על דו"חות ה-FBI לגבי הראיונות שקיימה במסגרת חקירתה, ו"לא מצא כל ראיות תומכות להאשמות בדבר התנהגות מינית בלתי ראויה" ע"י קוואנו. עם זאת, לא ברור אם הבית הלבן סיים לעבור על הדו"חות.

חברי הסנאט אמורים היו לקבל את הדו"ח של ה-FBI אמש (רביעי) בשעות הערב. החקירה נמשכה שבוע, ונערכה בשל התעקשות דמוקרטים ופמיניסטיות, נוכח עדויותיהן של שלוש נשים על התנהגותו של קוואנו בשנים בהן למד בבית הספר התיכון ובאוניברסיטה.

פרקליטיה של ד"ר קריסטין בלייזי פורד – הבולטת בין שלוש הנשים שמאשימות את קוואנו – מתחו ביקורת על חקירת ה-FBI, כשהתברר שהיא ככל הנראה הסתיימה.

"חקירת רקע נוספת של ה-FBI שלא כללה ראיון עם ד"ר קריסטין בלייזי פורד – ולא עם העדים שתומכים בעדותה – לא יכולה להיחשב חקירה", מסרו הפרקליטים בהודעה כתובה מטעמם. "אנו מאוכזבים באופן עמוק מכך שאחרי ההקרבה העצומה שלה בכך שהתייצבה להעיד, מי שמכוונים את חקירת ה-FBI לא היו מעוניינים בחיפוש אחר האמת".

מחר תיערך בסנאט הצבעה פרוצדורלית וייתכן שההצבעה הסופית על מינויו של קוואנו לבית המשפט העליון תיערך בשבת.