מי מנסה להסית את רוסיה נגד ישראל?

ח"כ לשעבר מוחמד בראכה נפגש עם סגן שר החוץ הרוסי בניסיון לרתום אותו להפעיל לחץ על ישראל נגד חוק הלאום.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ט

מוחמד בראכה
מוחמד בראכה
Photo by Gideon Markowicz/Flash90

הנציגות הערבית הישראלית בכנסת יחד עם ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, ממשיכים בניסיונות לפגוע במדינה בזירה הבינלאומית.

יו"ר וועדת המעקב, חבר הכנסת לשעבר מוחמד בראכה, נועד אמש (רביעי) במוסקבה עם מיכאל בוגדנוב, סגן שר החוץ הרוסי, וביקש ממנו שארצו תפעיל לחץ על ישראל נגד חוק הלאום. בראכה לא הסתפק בבקשה זו והציע לרוסים להוביל את המאבק הבינלאומי נגד החוק.

מדובר בחלק ממסע הסתה נרחב שמוביל בראכה בעת האחרונה. גם במהלך יום הכיפורים נפגשה משלחת מטעם ערביי ישראל, עם סגניתה של נציבת האו"ם לזכויות אדם. חברי המשלחת, ובהם יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחמד בראכה וח"כ יוסף ג'בארין, פרסמו הודעה לאחר הפגישה בה ציינו כי הסבירו לתת הנציבה את הצורך לפעול נגד החוק, שעומד לטענתם בסתירה לסטנדרטים בינלאומיים.

נזכיר כי באחרונה נועד יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, עם שרת החוץ האירופית, פדריקה מוגריני וביקש את התערבותה בנוגע לחוק. חברי הרשימה המשותפת קיימו גם הם פגישות עם בכירים באיחוד וביקשו את התערבותם.

במקרה זה זומנה לרשימה המשותפת מבוכה, לאחר שפרסמה ששרת החוץ האירופית הזדהתה עם דבריהם. דובריה של מוגריני פרסמו הודעת תגובה בה הובהר כי היא "שמעה את טענותיו של ח"כ עודה ולקחה אותן בחשבון".