הרב הראשי של רוסיה, הרב ברל לאזר, אחד מהאנשים המקורבים ביותר לנשיא פוטין, השתתף היום (חמישי) באירוע של ״מצעד החיים״ וארגון ''לימוד FSU'' לציון יום הולדת ה-90 לאלי ויזל בסיגט שברומניה.

הרב לאזר התייחס לסוגיה הבוערת שמדאיגה את ישראל – העברתם של טילים קרקע-אוויר לסוריה על-ידי הרוסים, בעקבות הפלת המטוס הרוסי לפני כשבועיים.

״אני חושב שהסיפור הזה של ההעברה נמשך כבר הרבה שנים, ותקרית המטוס הרוסי היא זו שהביאה בסופו של דבר להחלטה החד משמעית – והיא שרוסיה חייבת להעביר את החומר הזה בכדי להגן על המטוסים שלה. אני חושב שזו טעות, שתביא רק יותר קשיים לאזור״, אמר הרב הראשי.

לדברי הרב לאזר, מערכת S-300 לא מהווה איום קיומי. ״אני בטוח שלישראל ולצה״ל יש היום את האפשרויות הטכנולוגיות להתמודדות עם האויב, כמו גם עם ה S-300. אנחנו מדברים על הסוגיה הזו עם הנשיא פוטין על מנת לחדד את הרגישות של הנושא״.

"אנחנו מאוד מקווים ששיתוף הפעולה של ישראל עם הרוסים יימשך, ושהמדינה תמשיך לשמור על הגבולות שלה ולעשות את כל מה שהיא צריכה על מנת שאיום האויב לא יגיע לשעריה. יש חשיבות לקשר שלנו עם רוסיה ועלינו להמשיך אותו, אבל לא לסמוך על אף אחד, אלא רק על עצמנו", הוסיף רבה של רוסיה.

האירוע היום התקיים חודשיים בלבד לאחר התקרית החמורה בעיר סיגט ברומניה, במהלכה רוססו על בית ילדותו של ויזל כתובות נאצה אנטישמיות.

במהלך היום התקיים טקס הענקת אותות לראש העיר סיגט ולרשויות אכיפת החוק של האזור על מאבקם העיקש באנטישמיות ובגילויי האלימות והגזענות.