סיום תערוכת "צה"ל שלנו" דובר צה"ל

מאה אלף מבקרים נהנו מתערוכת ״צה״ל שלנו״ שהגיעה לסיומה.

התערוכה אשר התקיימה על רקע ציון שנות השבעים לצה״ל ומשרד הביטחון, אפשרה למבקרים להשתתף בחוויה מיוחדת וחד פעמית ששיתפה שבעים שנות עשייה ואת עוצמתו של צה״ל.

המבקרים בתערוכה קיבלו צמיד "חוגר" אינטרקטיבי שליווה אותם לאורך התערוכה, צפו במיצג אור-קולי ועברו בין 230 עמדות במתחמים השונים בנושאי ים, יבשה, אוויר וטכנולוגיה אשר כללו בין היתר כמאה מסכים וכארבעים כלים.

כמו כן, נהנו המבקרים מ-90 הופעות של הלהקות הצבאיות שלקחו חלק בתערוכה, שטו ב-12 סירות של חיל הים, והתנסו ב-50 משחקים אינטראקטיבים שכללה התערוכה. הסימולטור המבוקש ביותר היה סימולטור כיפת ברזל שבמסגרתו המבקר מתנסה בהגנה על יישוב מפני איום הטילים באזור באמצעות יירוטם.

המבקרים בתערוכה יכלו ללמוד באופן אינטראקטיבי על 16 סיפורי מורשת קרב ולצפות בערכי צה״ל.

התערוכה שהתקיימה בחול המועד סוכות בהיכל הטוטו בחולון פעלה בסיוע של מעל שבע מאות מדריכים ומדריכות, אנשי צוות התערוכה, צוות האבטחה וכלל הזרועות והאגפים בצה״ל בשיתוף פעולה ראשון מסוגו. פרויקט הקמת התערוכה והפעלתה הובל על ידי החטיבה הטכנולוגית ליבשה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה והופקה בשיתוף חברת "טרגט מרקט״.

ראש החטיבה הטכנולוגית ליבשה, תא״ל זיו אבטליון, אמר כי ״לציבור הרחב הייתה הזדמנות לקבל הצצה לעוצמתו של הצבא, לטעום ולחוות מהקדמה ומהחדשנות. במשך עשרה ימים אירחנו את אזרחי ישראל ואפשרנו להם להכיר את צה״ל מזווית אחרת. שמחנו לראות את ההיענות של האזרחים והרצון לבקר בתערוכה. אירוע זה, החותם את חגיגות ה-70 למדינה, מסמל את הקשר העמוק של צה״ל לחברה בישראל, תודה לכל מאות אלפי המבקרים שהגיעו, אהבו ופרגנו״.

כ-15,000 מבקרים ביקרו בתערוכה בכל יום בממוצע, כאשר בימי שישי וערבי חג ביקרו בממוצע כ-5,000 מבקרים.

בבניית והקמת התערוכה הושקעו כ-250 שעות, לא כולל שעות הקמת התפאורה, והותקנו בה כ-100 מסכים. כ-250 מדריכים ומדריכות מכלל הזרועות והאגפים פעלו ברגע נתון בעמדות ההסברה בתערוכה.
המשקל הכולל של 40 הכלים שהיו בתערוכה הינו מעל ל-500 טון בנוסף ל-500 טון ציוד.

צילום: דובר צה"ל
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו