בן דרי עם עורך דינו ציון אמיר
בן דרי עם עורך דינו ציון אמירצילום: ארגון חוננו

עו"ד ציון אמיר שלח מכתב לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ובו בקשה לחון את לוחם מג"ב בן דרי המרצה 18 חודשי מאסר לאחר שהורשע בגרימת מותו ברשלנות של מתפרע פלסטיני במהלך הפגנה.

את מכתב הבקשה פתח עו"ד אמיר בתיאורו של דרי, "מרשי היה לוחם מצטיין במג"ב, אשר פעל לכל אורך שירותו מתוך תחושת שליחות, מחויבות ואהבת הארץ. מרשי ביצע משימותיו מתוך מודעות כי הוא עלול לקפח את חייו בהגנה על המולדת הדוויה, החבולה והמוכה אשר נתונה במשך דורות תחת איום קיומי, מול אויבים מרים המאיימים לכלותה ולפגוע בישות הציונית בגבולות ארץ ישראל".

בבקשה נטען כי "לא ראוי, לא נכון ולא צודק אפוא כי אותה מדינה עליה מוכן היה בן דרי לחרף נפשו, תהיה זו שתיטול את חירותו כאמור, וזאת ע"י ערכאת ערעור, אשר ככלל, אינה אמורה למצות את הדין עם נאשמים באשר הם, ודבר נכון שבעתיים במקרה דנן".

עו"ד אמיר פנה לנשיא בבקשה כי לאור נסיבות ביצוע העבירה, שהתרחשה בעיצומה של פעילות מבצעית, נסיבותיו האישיות של דרי ועינוי הדין הגדול שנגרם לו עת הוכפל עונשו ימים ספורים לפני סיום ריצוי עונשו המקורי "מצדיקות ואף מחייבות כי כבוד הנשיא יפעיל את סמכותו החוקית ויחון אותו באופן שישוחרר על אתר לביתו וישוב למשפחתו השבורה והרצוצה".

אמיר סיכם את הדברים, "מרשי נושא עיניו בתחינה אל כב' הנשיא לעשות שימוש בסמכות החסד והרחמים ולחון אותו, וזאת בפח יום הכיפורים המסמל עקרונות של סליחה, מחילה וכפרה".